fbpx
NázoryĽuboš Blaha odkazuje vláde: ZRUŠTE NÚDZOVÝ STAV, FAŠISTI!

Ľuboš Blaha odkazuje vláde: ZRUŠTE NÚDZOVÝ STAV, FAŠISTI!

-

Ľuboš Blaha odkazuje vláde: ZRUŠTE NÚDZOVÝ STAV, FAŠISTI!

Podľa oficiálnych štatistík klesol počet nových nakazených oproti decembru na takmer štvrtinu. Núdzový stav je dnes prejavom čistého fašizmu, ktorý nemá absolútne žiadnu legitimitu.1. Sme zhruba na tých istých číslach, aké tu boli v októbri, kedy tu veselo fungoval semafor a nebol tu žiaden núdzový stav. Ako je možné, že vláda ďalej porušuje ľudské práva?

2. Ani podľa ich vlastných kritérií neexistuje jediný pandemický dôvod, prečo vláda na Slovensku pokračuje v takomto gigantickom pošliapavaní ľudských práv či v zákaze vychádzania.

3. Už sa nemôžu na nič vyhovárať. Pozrite si grafy nakazených – vyzerá to ako Lomničák, z ktorého sme práve zišli dolu. Prestaňte strašiť ľudí a vráťte Slovákom slobodu, banditi!

4. Núdzový stav na Slovensku má dnes jediný dôvod – boja sa ľudí, boja sa protestov, baví ich ubližovať Slovákom. Každý deň navyše znamená tisícky zničených životov a likvidáciu ekonomiky.

5. Totálne zničili reštaurácie a ešte ich chcú do konca týždňa mangľovať zákazmi vychádzania po ôsmej. Nehovoriac o segregácii obyvateľstva. Zákaz vstupu do reštaurácií nezaočkovaným ľuďom je obyčajný apartheid – to nevidí len slepý.

6. Kým Zuzana Čaputová sa môže s frajerom „kráľovsky“ naobedovať v ktorejkoľvek tatranskej kolibe, polovica národa toto právo nemá – iba preto, že sa rozhodli nepodstúpiť kontroverzný medicínsky zákrok, ktorému neveria.

7. A pritom je vedecky dokázané, že Čaputová, rovnako ako všetci zaočkovaní, Covid roznášajú – tak prečo ten dvojaký meter? Prečo robia z polovice národa podľudí? Prečo sa im Čaputová ešte aj vysmieva, že sú „poddaní“?

8. Nie, neexistuje jediný dôvod, aby na Slovensku platila segregácia ľudí. Neexistuje jediný pandemický dôvod na obmedzovanie našej slobody. Neexistuje dôvod na núdzový stav. Žijeme v totalite – iné vysvetlenie neexistuje.

9. Aktuálny stav je zjavne protiprávny. Núdzový stav nemôže trvať bez dôvodov – a dôvody, ktoré viedli k jeho prijatiu, dávno pominuli. Vláda pácha zločin a Čaputová sa na tom priamo podieľa.

10. Tisíce živnostníkov prichádzajú každý deň o všetko. Gastro a cestovný ruch sú na kolenách. Ľudia nemôžu protestovať. Berú im základné práva. A tu sa niekto tvári, že však nevadí – počkáme ešte. Čo to dá.

11. To ešte fakt chce niekto predstierať, že toto je demokracia? Že toto je ústavný systém? Veď tu už neplatí nič. Žiadne zákony, žiadne pravidlá.

12. Namiesto toho, aby zrušili núdzový stav, oni vám od 10. januára veľkodušne dovolia ísť večer von – ach, akí láskaví tyrani!

13. Medzitým vláda ďalej vydiera ľudí a propaguje „posilňujúcu dávku“. Tretiu, štvrtú, piatu? Už sa v tom strácam. Pôvodne mala stačiť jedna či dve, pamätáte? Podviedli vás všetkých!

14. Hlavná odborníčka WHO pre koronavírus dnes vyhlásila, že „spoliehať sa na posilňujúce dávky vakcín vzhľadom na neprestajný vznik nových variantov koronovírusu nestačí“. Dobré ráno.

15. Ale táto vláda ďalej podporuje vakcinačnú segregáciu, robí z nezaočkovaných štvanú zver a udržiava protiprávny núdzový stav. Už len najväčší blázni si môžu myslieť, že to má nejaký súvis s pandémiou.

Ak vláda okamžite nezruší núdzový stav a nezruší segregačné opatrenia, do dejín sa už navždy zapíše ako – fašistická junta.

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás