fbpx
NázoryĽuboš Blaha: MAJÚ NA MŇA ZLOŽKU NA BRITSKEJ AMBASÁDE...

Ľuboš Blaha: MAJÚ NA MŇA ZLOŽKU NA BRITSKEJ AMBASÁDE – TOTO JE MEDZINÁRODNÝ ŠKANDÁL

-

Ľuboš Blaha: MAJÚ NA MŇA ZLOŽKU NA BRITSKEJ AMBASÁDE – TOTO JE MEDZINÁRODNÝ ŠKANDÁL

Predstavte si rok 1950. Sovietsky veľvyslanec na stretnutí s československými politikmi vytiahne fascikel na súdruha Clementisa a začne citovať jeho myšlienky ako dôkaz jeho kacírstva. Clementisa to nakoniec stálo život.

 1. Prenesme sa späť do roku 2023. Na stretnutí s predstaviteľmi Smeru vytiahol fascikel britský veľvyslanec Baker. A začal citovať statusy Ľuboša Blahu. Vraj z Facebooku.
 2. Bolo mu diplomaticky naznačené, že z Facebooku asi nie – ten už Blahovi predsa Američania vypli. „Aha“, opraví sa zmätený britský veľvyslanec, ktorý na chvíľu zabudol, že už dávno nežijeme v slobodnej spoločnosti – „myslel som Telegram“.
 3. Áno, je to krásny pocit, keď o mne vedú zložky západné veľvyslanectvá. Otec by bol na mňa hrdý. Boja sa mojich názorov, prenasledujú ma za moju pravdu. A poctivo čítajú môj Telegram – perfektná reklama.
 4. Určite ste radi aj vy, priatelia, čítajú nás všetkých. Ak tu na Telegrame pod mojimi statusmi niečo odznie, na ambasádach sa to poctivo prekladá a v Londýne a Washingtone zúria – poprosím vás o čo najmenej slangov, buďme ohľaduplní a uľahčime prácu prekladateľom.
 5. Teraz však vážne: ak ste si náhodou mysleli, že v roku 1989 prestala platiť Brežnevova doktrína, tak zjavne nie. Západné mocnosti už ani len nepredstierajú, že Slovensko považujú za suverénny štát. Majú svoju Bidenovu doktrínu.
 6. Britská, americká aj francúzska ambasáda zverejnili svoje stanoviská, v ktorých kritizujú, že Smer odmieta vojnu a volá po mieri. To je porušenie všetkých diplomatických zásad – diplomati nesmú vstupovať do vnútornej politiky suverénneho štátu.
 7. Včerajšok potvrdil, že západné ambasády nás špehujú. A robia všetko pre to, aby sa k moci nedostala strana, ktorá chce zastaviť vojnu, zbrojenie a nenávisť voči Rusku.
 8. Britský veľvyslanec by mal okamžite odísť z diplomatických služieb – urobil školácku chybu a vystavil svoju domovskú krajinu podozreniu, že priamo intervenuje do slovenskej politiky. To je porušenie našej suverenity a medzinárodného práva.
 9. To, že nenávidia Blahu, lebo Blaha hovorí pravdu a odmieta vojny, to je pre mňa lichôtka. Ale to, že si o slovenských politikoch vedú zložky a vstupujú do nášho politického zápasu, to je škandál najväčšieho rangu.
 10. Čo je najsmutnejšie – majú aj svojich donášačov, ktorí hrdo pokračujú v tradícii eštébáka Budaja. Pamätáte si na jedného z hlavných amerických prisluhovačov na rezorte zahraničia Pavla Demeša?
 11. Demeš sa na Facebooku deň pred stretnutím britského veľvyslanca so Smerom pochválil, že bol práve na britskej ambasáde a že urobil všetko preto, aby na Slovensku bola „slušná“ a „demokratická“ vláda. Čo dodať.
 12. Je to Demeš, ktorý donáša veľvyslancom západných mocností informácie o ľavicových politikoch? A pýtajme sa ďalej: o koľkých z nás si vedú zložky? Koľkých slovenských občanov riešia západné tajné služby?
 13. Majú k dispozícii aj svoje médiá. Na Sme sme sa dočítali, že verejná kritika slovenských politikov je zo strany cudzích diplomatov cez všetky čiary. Ale že to nie je ich chyba – to ten zlý Robert Fico musel spáchať niečo strašné.
 14. Áno, spáchal ten najväčší zločin. Dovolil si povedať, že chce mier. A to sa v USA ani Británii neodpúšťa. Zvláštne je, že liberálne médiá nehania cudzích diplomatov za ich ťažký diplomatický prešľap, ale národných politikov za to, že majú svoj slobodný názor. Áno, tak nejako to bolo aj v roku 1950.
 15. Hegerova, resp. Čaputovej vláda robí zo Slovenska americký satelit. Zjavne tu vládnu veľvyslanci cudzích krajín, ktorí chodia politikom vysvetľovať, čo si smieme na Slovensku myslieť. A my v Smere sme sa vzpriečili a sú z toho nervózni.

Spojené štáty americké ani Veľká Británia nemajú žiadne právo vstupovať do slovenskej politiky ani útočiť na opozíciu – vážený pán veľvyslanec Baker, čo tak si doštudovať základy diplomatického protokolu?

Zdroj:

- reklama -

https://t.me/LubosBlahaSmer/663

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás