fbpx
- Reklama -
DomáceLipšic počíta s tým, že bude zadržaný, vynára sa...

Lipšic počíta s tým, že bude zadržaný, vynára sa mu sprisahanie SIS

-

Lipšic počíta s tým, že bude zadržaný, vynára sa mu sprisahanie SIS

Špeciálny prokurátor hovorí, že mnohé z toho, čo sa v posledných dňoch udialo, je organizované SIS.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic hovorí, že vyšetrovatelia NAKA sú stíhaní za veci, ktoré nie sú trestnými činmi. „Považujem to za snahu zastaviť vyšetrovania, ktoré vedú k najvyšším miestam,“ povedal v Rádiu Expres. 

„Tu sú vyšetrovatelia posielaní do najhorších ústavov na výkon väzby,“ reagoval na obvinenia štyroch vyšetrovateľov NAKA, ktorých zadržala inšpekcia a súd ich poslal do väzby. 

- reklama -

Tvrdí, že trestné stíhania sú vedené účelovo. „Ak si niekto myslí, že nás alebo ich zoberie do väzby a tým to celé skončí, tak to je veľký omyl,“ doplnil. 

„Počítam aj s touto alternatívou, moja rodina je o tom informovaná,“ odpovedal na otázku, či má obavu, že by ho mohli zadržať príslušníci Úradu inšpekčnej služby. 

Zdôraznil však, že spí pokojne. „Pokiaľ človek nič neurobil, tak nech pokojne prídu,“ uviedol. Trestné stíhania, ktoré sú vedené pod dozorom Úradu špeciálnej prokuratúry, podľa neho siahajú do najvyšších poschodí justície, politiky či podnikateľksého prostredia.

Hovorí, že sa momentálne nachádzame na hrane toho, či bude alebo nebude pokračovať očista. „Máme proti sebe veľkú presilu, ktorá má neobmedzené zdroje a nehrá podľa pravidiel. Problém je, že táto skupina má svojich ľudí aj v orgánoch presadzovania práva, ktorý by mali byť na našej strane,“ dodal. 

Lipšic vyjadril presvedčenie, že Úrad špeciálnej prokuratúry sa bude brániť. Naznačil, že niektorí prokurátori a vyšetrovatelia by mohli byť „odstavení.“

„Dnes sa to láme. Systém korupčnej chobotnice zistil, že to môže v tomto okamihu zvrátiť,“ hovorí. 

Špeciálny prokurátor nechcel komentovať vznik odbornej pracovnej skupiny, ktorá má podľa premiéra Eduarda Hegera vrátiť dôveru v právny štát. „Mám na to svoj názor, ale myslím, že by nebolo vhodné, aby som ho verejne hovoril,“ povedal. 

Je však prekvapený, že sa k procesným úkonom vyjadruje riaditeľ SIS. „Obávam sa, že mnohé z toho, čo sa v posledných dňoch udialo, je organizované SIS,“ hovorí. 

Zdroj: postoj.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

2 KOMENTÁRE

  1. Neboj sa „vrah s previerkou NBU“ . Prispejem ti na teplákovú bundu. Len neviem či ti dá Naď po návšteve Černáka v Prešove „výrazne vylepšiť zrak“ v Ružomberku ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás