fbpx
NázoryLiberálny Majerský je pre KDH väčší TRAGÉD ako boli...

Liberálny Majerský je pre KDH väčší TRAGÉD ako boli Figeľ či Hlina

-

Liberálny Majerský je pre KDH väčší TRAGÉD ako boli Figeľ či Hlina

Kresťanskodemokratické hnutie, skratka KDH bolo stálicou slovenskej politickej scény. Za čias vlád V. Mečiara tvorilo chrbticu vtedajších opozičných síl na čele s J. Čarnogurským. Delením si vyprodukovalo M. Dzurindu ako predsedu vlády (M. Dzurinda bol podpredsedom KDH pozn. red. HD), pričom KDH patrilo k významným hráčom od roku 1998-2006 ale aj Radičovej vlády 2010-2012.

Majerský: Kresťan či liberál?

Nedávno M. Majerský poskytol rozhovor ultraliberálnemu Denníku N, v ktorom sa nezdráhal vyjadriť podporu v nastávajúcich komunálnych voľbách, súčasnému liberálnemu primátorovi mesta Bratislava M. Vallovi. V minulých voľbách kandidoval v  zoskupení „Team Vallo“ ako kandidát s podporou predovšetkým Progresívneho Slovenska. Fungovala linka ESET- Progresívne Slovensko- Denník N – Team Vallo. Dnes sa predseda KDH bezostyšne pred svojimi členmi chváli, že namiesto toho, aby pre Bratislavu hľadal podobne ako v minulosti jeho predchodcovia nových „kresánkov“ či „ďurkovských“ (bývalí primátori Bratislavy Kresánek a A. Ďurkovský uhrali primátora Bratislavy vo farbách KDH, pozn. red. HD) sa chváli, že bude podporovať progresívca M. Valla. 

Podpora dohody s USA

Taktiež v rozhovore pre Denník N Majerský kladne odpovedal na  otázku o vojenskej dohode s USA a absolútne alibisticky sa odvolal na slová americkej veľvyslankyne, že žiadne základne, ani vojaci tu nebudú. To by som bol naozaj zvedavý ako sa asi tvárili zakladajúci členovia KDH združení okolo Čarnogurského, Mikloška alebo Hrušovského, keď si toto v Denníku N prečítali.

Koho vplyv je cítiť?

Na M. Majerského má očividne vplyv jeho druhá manželka M. Lexmann – europoslankyňa v Bruseli, tiež členka vedenia KDH. Po zhliadnutí jej tvrdého antiruského postoja (viď video) si človek uvedomuje ten veľký amaterizmus tejto dnes mimoparlamentnej strany. A preto ani neprekvapuje, že jej manžel, predseda KDH, M. Majerský (pôvodne národnej a konzervatívnej strany) súhlasí s nevyváženou vazalskou bilaterálnou zmluvou (dvojstranná zmluva medzi SR a USA, nemá nič spoločné s naším členstvom v NATO a pre Slovensko totálne nevýhodnou), ktorú bezbreho podporuje proamerické trio Korčok, Naď a Čaputová.

Budíček!

Preživší členovia KDH, ani vy ste si nevšimli, že GP M. Žilinka namietal 35 zásadných pripomienok k tejto zmluve? Predsa váš bývalý predseda, J. Čarnogurský, ako jeden zo signatárov proti tejto zmluve,stojí za verejnou výzvou proti amrickým vojenským základniam, ktorú zaslali prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

Autor článku: Ivan Mihale. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás