fbpx
- Reklama -
NázoryLiberálny Majerský je pre KDH väčší TRAGÉD ako boli...

Liberálny Majerský je pre KDH väčší TRAGÉD ako boli Figeľ či Hlina

-

Liberálny Majerský je pre KDH väčší TRAGÉD ako boli Figeľ či Hlina

Kresťanskodemokratické hnutie, skratka KDH bolo stálicou slovenskej politickej scény. Za čias vlád V. Mečiara tvorilo chrbticu vtedajších opozičných síl na čele s J. Čarnogurským. Delením si vyprodukovalo M. Dzurindu ako predsedu vlády (M. Dzurinda bol podpredsedom KDH pozn. red. HD), pričom KDH patrilo k významným hráčom od roku 1998-2006 ale aj Radičovej vlády 2010-2012.

Majerský: Kresťan či liberál?

Nedávno M. Majerský poskytol rozhovor ultraliberálnemu Denníku N, v ktorom sa nezdráhal vyjadriť podporu v nastávajúcich komunálnych voľbách, súčasnému liberálnemu primátorovi mesta Bratislava M. Vallovi. V minulých voľbách kandidoval v  zoskupení „Team Vallo“ ako kandidát s podporou predovšetkým Progresívneho Slovenska. Fungovala linka ESET- Progresívne Slovensko- Denník N – Team Vallo. Dnes sa predseda KDH bezostyšne pred svojimi členmi chváli, že namiesto toho, aby pre Bratislavu hľadal podobne ako v minulosti jeho predchodcovia nových „kresánkov“ či „ďurkovských“ (bývalí primátori Bratislavy Kresánek a A. Ďurkovský uhrali primátora Bratislavy vo farbách KDH, pozn. red. HD) sa chváli, že bude podporovať progresívca M. Valla. 

Podpora dohody s USA

Taktiež v rozhovore pre Denník N Majerský kladne odpovedal na  otázku o vojenskej dohode s USA a absolútne alibisticky sa odvolal na slová americkej veľvyslankyne, že žiadne základne, ani vojaci tu nebudú. To by som bol naozaj zvedavý ako sa asi tvárili zakladajúci členovia KDH združení okolo Čarnogurského, Mikloška alebo Hrušovského, keď si toto v Denníku N prečítali.

Koho vplyv je cítiť?

- reklama -

Na M. Majerského má očividne vplyv jeho druhá manželka M. Lexmann – europoslankyňa v Bruseli, tiež členka vedenia KDH. Po zhliadnutí jej tvrdého antiruského postoja (viď video) si človek uvedomuje ten veľký amaterizmus tejto dnes mimoparlamentnej strany. A preto ani neprekvapuje, že jej manžel, predseda KDH, M. Majerský (pôvodne národnej a konzervatívnej strany) súhlasí s nevyváženou vazalskou bilaterálnou zmluvou (dvojstranná zmluva medzi SR a USA, nemá nič spoločné s naším členstvom v NATO a pre Slovensko totálne nevýhodnou), ktorú bezbreho podporuje proamerické trio Korčok, Naď a Čaputová.

Budíček!

Preživší členovia KDH, ani vy ste si nevšimli, že GP M. Žilinka namietal 35 zásadných pripomienok k tejto zmluve? Predsa váš bývalý predseda, J. Čarnogurský, ako jeden zo signatárov proti tejto zmluve,stojí za verejnou výzvou proti amrickým vojenským základniam, ktorú zaslali prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

Autor článku: Ivan Mihale. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás