fbpx
- Reklama -
REGIÓNYL. Mikuláš: Z externých zdrojov radnica zmodernizuje učebne a...

L. Mikuláš: Z externých zdrojov radnica zmodernizuje učebne a dostavia štadión

-

L. Mikuláš: Z externých zdrojov radnica zmodernizuje učebne a dostavia štadión

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Liptovský Mikuláš 7. februára (TASR) – Liptovskomikulášska radnica plánuje v tomto roku dokončiť viacero projektov zameraných na zlepšenie kvality života v meste. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková s tým, že pôjde napríklad o modernizáciu učební, zhodnocovanie odpadu, atletický štadión či občiansku poriadkovú službu. Mesto na projekty získalo externé zdroje financovania, celkovo dva milióny eur.

- reklama -

„Uzavrieme projekt zhodnocovania biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu za 906.000 eur, zakúpime drvič kuchynského odpadu, na ktorý sme získali dotáciu 150.000 eur. V piatich základných školách zmodernizujeme učebne, celkovo v hodnote 334.000 eur, dokončíme tiež výstavbu atletického štadióna,“ priblížil primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Mesto podľa hovorkyne uskutočňuje aj projekty založené na práci s ľuďmi. „V Liptovskom Mikuláši budú celý rok pôsobiť príslušníci občianskej poriadkovej služby či opatrovateľky, na ktorých prácu mesto získalo príspevok,“ uviedla hovorkyňa.

Čapčíková vysvetlila, že vedenie mesta vie tieto projekty zrealizovať aj napriek rozpočtovému provizóriu. Zazmluvnené projekty majú podľa jej slov z provizória výnimku.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás