fbpx
NázoryL. Kamenický: AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL EÚ JE V SMRTEĽNOM OBJATÍ...

L. Kamenický: AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL EÚ JE V SMRTEĽNOM OBJATÍ ČÍNY!

-

L. Kamenický: AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL EÚ JE V SMRTEĽNOM OBJATÍ ČÍNY!

Ladislav Kamenický: Vraciam sa k tomu o čom som už nedávno písal. Nosným priemyselným odvetvím, ktoré významne drží slovenskú ekonomiku, je výroba automobilov. Žiaľ musím konštatovať, že nielen výroba áut na Slovensku, ale v celej EÚ, je v smrteľnom ohrození zo strany Číny. Ak celá EÚ nezmení svoj postoj a stratégiu, tak tento súboj s obrovským nástupom Číny prehrá.

Ak sa pýtate prečo, tak tu je odpoveď:

1️⃣EÚ sa postupne úplne zbavuje spaľovacích motorov, v ktorých výrobe dosiahla technologickú svetovú špičku. Čína vo výrobe spaľovacích motorov pokračuje a postupne obsadí aj tento segment. Číňania sa tešia a ťukajú si na čelo, prečo si EÚ strieľa do oboch kolien!

2️⃣ EÚ chce prejsť na elektromobilitu, kde má Čína desaťročný technologický náskok, pričom dokáže vyrobiť elektromobil o 40% lacnejšie ako EÚ. Ako sa ukázalo, Nemecko dnes bez štátnych dotácií nedokáže predávať svoje elektromobily, a to najmä kvôli ich vysokej cene.

3️⃣ Dominancia Číny v elektromobilite sa ukázala na mníchovskom autosalóne IAA Mobility, kde drvivá väčšina vystavovaných elektromobilov bolo práve z Číny, pričom ich kvalita bola prekvapivo vysoká! Nemci zostali priam v šoku.

4️⃣ V Číne sú už dnes elektromobily výrazne lacnejšie, ako autá so spaľovacími motormi a v EÚ je to presne naopak!

5️⃣ Čína dominantne ovláda celosvetový trh so surovinami a kovmi, ktoré sú potrebné na výrobu autobatéríí. Ak niekto neobjaví nový revolučný typ batérií, ktorý bude z pohľadu výroby dostupnejší a cenovo efektívnejší, tak sa to tak skoro nezmení.

Ukazuje sa, že EÚ sa vďaka svojim zlým rozhodnutiam postupne dostáva vo výrobe automobilov na druhú koľaj a postupne sa stáva nekonkurencieschopnou oproti Číne.

Je to najmä vďaka:

◼️nepremyslenej politike Green deal

◼️unáhlenému odstaveniu spaľovacích motorov

◼️odstavovaniu jadrovej energetiky v Nemecku

◼️drahým energiám ako dôsledku nepremyslených sankcií, ktoré oveľa viac uškodili EÚ, ako Rusku, proti ktorému boli namierené

Takže páni v EÚ „Budíček“ ⏰ Ak sa skoro nezobudíte, tak už ani nemusíte vstávať z postele.

Vlak sa nám už nenávratne stratí v diaľke a nikdy ho nedobehneme!

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Ešte v roku 2011 do Hospodárskych novín sme viacerí písali do komentárov, že nám STAČÍ JEDINÁ AUTOMOBILKA, bol tu VW, ktorý prebral areál Bratislavských automobilových závodov. Vysmiali sa nám, že tak potom „nepreberieme tie vyspelé technológie zo Západu“ a budeme nezamestnaní a s nízkymi platmi.
    Kto vlastní automobilky a tie technológie tu? Kto „dáva prácu“ a aká je cena tej práce?
    Zbytočne sme si tu vytvorili moloch štyroch montovní automobiliek vyrábajúcich luxusné vozy nie pre Slovensko, kde už je potrebné zamestnávať cudzincov, kde celý automotive priemysel firiem stojí a padá na objednávke niektorého z tých 4 odberateľov a to je celý ich „svetový trh“ …nič iné si nezaslúžime ako pád na nos ako v prípade havlovských mierotvorných zatváraní zbrojárskych firiem na Slovensku.
    Trinásť rokov ma nik nepočúval!

  2. Čo tým chcel Nostradamus Kamenický povedať? Mali ste skoro 15r. na kontra nástup proti Čískej ofenzíve v priemysle a čo se urobili?? Futrovali ste si vrecka a drali ste sa do samého jadra EÚ…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás