fbpx
NázoryĽ. Blaha: Vláde sa to vymyká z rúk. Už...

Ľ. Blaha: Vláde sa to vymyká z rúk. Už sa nesprávajú ako civilizovaní politici, ale ako obyčajní zločinci

-

Ľ. Blaha: Vláde sa to vymyká z rúk. Už sa nesprávajú ako civilizovaní politici, ale ako obyčajní zločinci

 1. Zatvorili hranice, zrušili hraničné priechody a dokonca tam ako poslední úbožiaci vysypali hŕbu štrku a dali zákaz. Oni sú až takí burani, že ešte aj fašizmus tu zavádzajú na spôsob Slnko, seno, jahody.
 2. Keď sa ľudia búria a protestujú, že im berú základné ľudské práva, tak tam pošlú zásahovku a tá to tam mláti hlava-nehlava. Oni už nekonajú ako vláda, ale ako nejaký mexický kartel.
 3. Videl som videozábery, ako tam strkajú do ľudí, na zem padajú ženy, surovosť a brutalita. Toto keby robila polícia v Bielorusku, tak už tam Brusel posiela demarše a tony sankcií.
 4. Všetko je to vina Hegeromatovičovej vlády. Ľudia už toho majú plné zuby a bránia si posledné zvyšky slobody. Ak si niekto myslí, že tu zavedú apartheid a ľudia sa nebudú búriť, tak je na veľkom omyle.
 5. V susedných štátoch sa na Slovensko pozerajú, ako keby tu k moci prišiel Kim Čong-un – nikde inde okrem Severnej Kórei sa krajina takto neuzatvára pred svetom.
 6. Zavrú hranice, zakážu demokraciu, do basy strčia opozíciu… Ja len, že toto sme tu už v dejinách mali, ale nikto vtedy aspoň nepredstieral, že to robí v mene slobody a demokracie.
 7. Všimnite si ten frontálny útok na opozíciu. Hlavná Lipšicova spojka v médiách Tódová už v Denníku N kladie premiérovi Hegerovi sugestívnu otázku, že či budú protesty, keď zavrú Roberta Fica.
 8. Heger odpovedá, ako keby to bola už hotová vec: „Takéto protesty nenastanú.“ Oni si reálne pripravujú pôdu na to, aby opozíciu strčili do basy. A dopredu ľudí na Slovensku obviňujú, že sú len zaplatení, ak sa im niečo nepáči… Takto vyzerá úplné dno.
 9. Zabávajú ľudí vymyslenými obvineniami, ktoré už nikoho nezaujímajú. Medzitým im berú všetky práva a slobody. Nebudeš chodiť do zahraničia, prídeš o prácu, čítať budeš iba to, čo napíše Tódová. Totalita. Obyčajná totalita.
 10. Vydesení ľudia mi píšu, že sa im zamestnávatelia vyhrážajú, že bez očkovania nebudú môcť dôjsť do práce. A ak chcú testy, tak si ich budú musieť platiť, čo ich zruinuje.
 11. Takúto správu mám z Prešova. Z nejakej výrobne odevov. Škandál ako hrom – nemajú na to právo. Je v to v rozpore s ústavou aj Zákonníkom práce. Ale s posvätením vlády terorizujú pracujúcich ľudí a tí majú čoraz väčší strach.
 12. Píšu mi aj štátni úradníci. Ministerka Remišová vraj diskriminuje tých, čo sa nedali zaočkovať. Výhody dáva iba tým, čo sú zaočkovaní, dostávajú navyše dovolenku, chystajú sa vraj aj príplatky a iné benefity.
 13. Postupne nezaočkovaných vyštvú a zdeptajú. Budú sa k nim správať tak, aby, slovami denníka SME, „kvičali ako svine na bitúnku“. Už to začalo. A my ako ľavica musíme stáť za pracujúcimi ľuďmi a postaviť sa fašistom.
 14. Ľuďom zakazujú cestovať a vyzývajú na dovolenku na Slovensku. Ale najurodzenejšia Čaputová, ktorá zmarila referendum, je vraj na dovolenčičke v Toskánsku – dokonca sa kvôli tomu vykašľala aj na štátny sviatok Cyrila a Metoda a odbila to trápnym statusom. Čo tam po národných dejinách…
 15. A Mikas je vraj v Chorvátsku. Zavrel hranice a sám sa išiel napchávať kalamármi. Slovač má sedieť doma, aby nedoniesla Deltu, ale tuná papaláši si budú svoje zadky vyvaľovať v zahraničí. Perfektné.
  Toto celé je jedna veľká katastrofa. Zavrieť hranice, kriminalizovať opozíciu a arogantne sa vysmievať ľuďom. Toto robia. A keď sa ľudia búria, tak stupňujú policajnú brutalitu.
  Ak v takejto chvíli zoberú ľuďom aj referendum ako poslednú šancu, bude to osudná chyba. To bude výbuch posledný…

Zdroj: FB, Ľuboš Blaha

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás