fbpx
NázoryĽ. Blaha: Srbský tenista Novak Djokovič bol vykázaný z...

Ľ. Blaha: Srbský tenista Novak Djokovič bol vykázaný z Austrálie, pretože nie je očkovaný. To je tak, keď sa do športu zamontujú fašisti. Hanba!

-

Ľ. Blaha: Srbský tenista Novak Djokovič bol vykázaný z Austrálie, pretože nie je očkovaný. To je tak, keď sa do športu zamontujú fašisti. Hanba!

 1. Djokovič nemôže obhájiť titul na Australian Open – ide asi o najväčší športový škandál od Olympiády v nacistickom Nemecku v roku 1936.
 2. Austrálska vláda sa v skutočnosti zachovala horšie ako Hitler v roku 36. Ten udelil Židovke Helene Mayerovej výnimku zo svojich šialených rasistických zákonov a na Olympiáde štartovala za nemecký tím. Dokonca vyhrala striebro v šerme.
 3. Austrália je principiálnejšia. Keď očkovací fašizmus, tak poriadny. Aj najlepší tenista sveta bol vykázaný, čím Australian Open de facto stratil zmysel – načo pozerať súťaž, kto je najlepší, keď najlepšieho politici vykážu z kurtu?
 4. Som si istý, že je v tom aj kus rasizmu. Keby Djokovič nebol Slovan, ale Američan, nikdy by si takéto niečo nedovolili.
 5. Anglosasi radi kopú do Rusov či do Srbov – celé dejiny považovali Slovanov za podradných a opäť to dokazujú. Djokovič je len ďalší v rade.
 6. Pridala sa do toho aj vakcinačná segregácia, ktorá nemá absolútne žiaden pandemický zmysel. Zaočkovaní ľudia prenášajú Covid a pred novými variantmi je ochrana vakcínou čoraz menšia. Djokovič nikoho neohrozoval, iba bojoval za slobodu.
 7. Nútiť ľudí proti ich vôli do medicínskych zákrokov, ktoré môžu mať vážne zdravotné následky, a to tak, že im zničíme životy, kariéry a odoprieme im ešte aj športové súťaže – to je zločin proti ľudskosti.
 8. Austrália sa tak bude spolu s Hitlerovým Nemeckom vynímať v dejinách športu ako štát, ktorý kvôli politike znetvoril ešte aj šport. Ešte nech si namaľujú svastiku na vlajku – to bude krásna bodka za celou touto fraškou.
 9. Ja sa len tak nahlas pýtam – a čo ak si najbližšie Čína stanoví nejaké svoje vlastné podmienky na vstup do krajiny a z Olympiády tým vylúči polovicu zemegule. Aj to bude fajn?
 10. Len si predstavte, že by si ako podmienku dali vstup do komunistickej strany. A pustili by na Olympiádu len komunistov. A to je stále neporovnateľné s očkovaním – pretože stať sa komunistom nemá vedľajšie zdravotné účinky, kým vakcína áno.
 11. Jasné, takúto hlúposť Číňania nikdy nespravia – na rozdiel od Anglosasov rešpektujú ľudí s iným názorom. Ale vylúčením Djokoviča z Australian Open sa otvorila Pandorina skrinka – šport už nikdy nebude tým, čím bol. Stal sa politikou.
 12. Existuje jediné riešenie, ako z toho von. Ak austrálska vláda rozhoduje, kto môže súťažiť na Australian Open a ovplyvňuje tak dejiny športu, Austrálii by mal byť už navždy odňaté privilégium organizovať akékoľvek medzinárodné športové podujatia.
 13. Inak tu máme nebezpečný precedens, ktorý svetový šport už nikdy nerozchodí. Austrália si zaslúži bojkot. Tvrdý bojkot. Nie ako v roku 1936, ale ďaleko tvrdší – ľudstvo sa už musí poučiť a s fašizmom bojovať hneď v zárodku.
 14. Od čias Samprasa a Ivaniševiča som tenis nesledoval, ale keď si to občas zapnem, môžem potvrdiť, že Djokovič je kúzelník – nielen super hráč, ale aj zábavný a dobrý človek.
 15. Je to voči nemu aj celému Srbsku neuveriteľná nespravodlivosť. A je to obrovská škoda pre šport ako taký. Austrália, hanbi sa!
  Australian Open už nemá zmysel sledovať. Morálny víťaz je už známy – Novak Djokovič. Sloboda je mu prednejšia ako triumf. Silné gesto pre celý svet!
  Sme s Tebou, Novak! Sme s Tebou, Srbsko!

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás