fbpx
- Reklama -
NázoryĽ. Blaha: PRIPRAVTE SA - DVOJTÝŽDŇOVÝ LOCKDOWN SKONČÍ V...

Ľ. Blaha: PRIPRAVTE SA – DVOJTÝŽDŇOVÝ LOCKDOWN SKONČÍ V APRÍLI. Vyjadrili sa aj Heger, Šeliga, Záborská a ďalší

-

Ľ. Blaha: PRIPRAVTE SA – DVOJTÝŽDŇOVÝ LOCKDOWN SKONČÍ V APRÍLI. Vyjadrili sa aj Heger, Šeliga, Záborská a ďalší

Je to tu. Lockdown až do jari. Alebo je niekto taký naivný, že verí, že to bude fakt trvať len dva týždne?

1. Celý rok klamali. Na čele s prezidentkou Čaputovou. Vraj vakcína je sloboda – choďte to teraz vysvetľovať zaočkovaným.

2. Naleteli. Škaredo naleteli. Väčšina z nich si dala vakcínu kvôli tomu, aby mohli chodiť po baroch, nemuseli sa testovať, aby neprišli o prácu a aby mohli cestovať. Kvôli tomuto to riskli – nie kvôli zdraviu.

- reklama -

3. A dnes majú výsledok. Budú sedieť v domácom väzení – vitajte medzi nami podľuďmi, priatelia. Oklamali vás. Sľubovali, že už nikdy nebude celoplošný lockdown ani núdzový stav. A prask – je to tu.

4. Prezidentka Čaputová ešte pred pár týždňami slávnostne vyhlasovala, že Slovensko je na tretiu vlnu pripravené – to sa fakt nájde niekto na Slovensku, kto by tejto dáme ešte veril?

5. A to fakt je ešte niekto na Slovensku zvedavý na limetkového šaša, čo ešte aj v tejto chvíli vrieska po opozícii? Proste podviedli ľudí. A kvôli nim umrú ďalšie tisíce. Bodka.

6. Čo je hrozné, dnes vyriekli ortieľ aj nad tisíckami rodín, ktoré prídu o obživu. Odsúdili k hladu obchodníkov, živnostníkov, prevádzky a hotely. Zase im nič nedajú, zase ich nechajú napospas.

7. Zahraničné reťazce zase budú nechutne bohatnúť na úkor malých slovenských predajní a Matovič sa ešte aj vyhráža slovenským živnostníkom, že im násobne zvýši dane.

8. Toto je tá úžasná pravica. Toto je to úžasné Slušné Slovensko. Pomáhať nadnárodným reťazcom a bankám.

9. A ľudia majú jediné právo – celý deň otročiť a večer ísť domov, zapnúť telku a nechať si vymývať mozog Markízou. Šťastný a veselý fašizmus.

10. Mimochodom, myslíte si, že sa prišli poradiť s parlamentom? Nie, oni tu už vládnu ako obyčajní tyrani. O lockdowne sme sa dozvedeli z Denníka N. Perfektné.

11. V parlamentnej demokracii to tu riadia vládnymi dekrétmi a Mikasovými vyhláškami. To aj Hitler mal viac úcty k parlamentu.

12. A od zajtra tu budú pišťať, že musíme mať povinné očkovanie. Nech to idú vysvetľovať pánovi z Námestova, ktorý im dnes zomrel po tretej dávke hneď, ako vyšiel z vakcinačného centra – ďalšia obeť tejto vlády.Jediné, čo vedia, je huckať Slovákov proti sebe.

Huckať na ľudí policajtov. Huckať všetkých proti všetkým.Celé zle, toto je celé zle

E. Heger: Individuálna pastoračná činnosť bude povolená aj počas lockdownu 

      Bratislava 24. novembra (TASR) – Veriaci budú mať počas nasledujúceho obdobia lockdownu zakázanú skupinovú účasť na bohoslužbách. Ako však v stredu uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO), individuálna pastoračná činnosť zostane povolená.


      V praxi to teda bude znamenať, že veriaci budú môcť ísť na spoveď, prípadne na individuálne prijímanie. „Taktiež bude možné organizovať online sväté omše,“ povedal predseda vlády s tým, že istý počet ľudí, ktorý bude na tento účel potrebný, bude taktiež povolený.  Chápe, že pre ľudí to znamená veľkú ujmu.


      V čase od 05.00 h do 20.00 h bude povolená cesta na pohreb blízkej osoby, uzavretie manželstva, krst a cesta späť.  Na cestu za účelom individuálnej návštevy kostola a cestu späť sa môžu veriaci vydať v čase od 05.00 h do 20.00 h.

Spolu s lockdownom súhlasí, Kresťanská únia kritizuje zákazy pre veriacich 

      Bratislava 24. novembra (TASR) – Mimoparlamentná strana Spolu súhlasí s rozhodnutím vlády zaviesť dvojtýždňový lockdown. Apeluje však na prísne celoplošné kontroly a povinné očkovanie rizikových skupín. Poslanci Národnej rady (NR) SR z klubu OĽANO Richard Vašečka a Anna Záborská pôsobiaci v mimoparlamentnej Kresťanskej únii zásadne nesúhlasia so zákazom účasti veriacich na bohoslužbách.


       Aktuálna epidemiologická situácia je podľa strany Spolu výsledkom politiky a na jej riešenie treba „zatiahnuť ručnú brzdu“. S povinným očkovaním podľa nich treba začať u seniorov, keďže sú najčastejšími obeťami. 


      Vašečka považuje rozhodnutie vlády za jedno z najreštriktívnejších v Európe. „Neochotu vlády garantovať uplatnenie náboženskej slobody v primeranej miere považujem za neférovú a nespravodlivú,“ dodal. 


      Podľa poslankyne Záborskej je v danej situácii potrebné prijať zásadné opatrenia, avšak mali by byť rozumné a primerané. „Štúdie potvrdzujú, že chrámy nie sú miestom prenosu nákazy, a preto súčasné rozhodnutie vlády nemôžeme podporiť,“ uviedla. Dodala, že účinné opatrenia vedia akceptovať krátkodobo, ale nedovolia, aby kostoly zostali zostali zatvorené neobmedzenú dobu. 


      Veriaci budú mať počas nasledujúceho obdobia lockdownu zakázanú skupinovú účasť na bohoslužbách. Ako však v stredu uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO), individuálna pastoračná činnosť zostane povolená.

J.Šeliga:V lockdowne vnímam nespravodlivosť pre zaočkovaných,no potrebujeme ho

      Bratislava 24. novembra (TASR) – Slovensko je v mimoriadne vážnej situácii, dostali sme sa do stavu, že potrebujeme tvrdý lockdown. Povedal to podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga. Vníma, že lockdown je pre zaočkovaných nespravodlivý, no prioritu má potreba znížiť mobilitu, a tak pomôcť preplneným nemocniciam. Upozorňuje, že šírenie vírusu sa podarí znížiť len zvýšením očkovanosti. Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová dodala, že ak krivka nakazených začne klesať, malo by dôjsť k zvýhodneniu očkovaných.


      „Je úplnou pravdou, že dnes sú tí, ktorí boli zodpovední a dali sa zaočkovať, súčasťou lockdownu, a to preto, aby mohli zachraňovať životy tých, ktorí sa očkovať nechcú. Verím, že to ľudia pochopia a áno, cítim tam nespravodlivosť, no musíme vidieť Slovensko, ktoré je na kolenách, má plné nemocnice a v ktorom zomierajú občania,“ povedal Šeliga novinárom.


      Lockdown je podľa neho iba prostriedok a nie riešenie pandémie. To vidí v očkovaní. „Lockdownom získame to, že pomôžeme nemocniciam, spomalí sa mobilita a vírus sa bude menej šíriť. Ak nezvýšime očkovanosť, budeme sa točiť v kruhu a o mesiac-dva budeme mať ďalší lockdown,“ skonštatoval.


      Zemanová i Šeliga sa zhodli, že keď sa budú opatrenia zjemňovať, očkovaní musia mať výhodu, pretože sú viac chránení. Pre Zemanovú je kľúčové to, že školy zostali otvorené a že opatrenia sa budú po určitom čase vyhodnocovať. „Je dôležité, aby sa mobilita spomalila, keď sa to dostatočne silno podarí, začnú hádam klesať aj krivky, a potom snáď dôjde k tomu, aby mali očkovaní výhody,“ uviedla pre TASR.


      Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš si myslí, že vláda mala byť ešte prísnejšia a mali sa zatvoriť školy. Verí, že dva týždne bude dosť času na to, aby krivka nakazených začala klesať. „Čas ukáže, ako sa bude vyvíjať situácia. Želám si, aby sa to znižovalo, aby sme šli trendom nakazených dole,“ povedal novinárom. Jediné riešenie je podľa neho očkovanie. „Keď máme veľa ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní, je potrebné, aby sa nestretávali a neroznášali medzi sebou vírus,“ doplnil.

Vallo: Musíme potlačiť hnev, nikto zodpovedný nepochybuje, že lockdown je nutný 

      Bratislava 24. novembra (TASR) – Musíme potlačiť hnev a dúfať, že za dva týždne sa situácia v nemocniciach stabilizuje a aspoň očkovaní proti ochoreniu COVID-19 sa budú môcť vrátiť k životu pred lockdownom. Vyhlásil to bratislavský primátor Matúš Vallo. Bratislava totiž patrí v rámci Slovenska medzi oblasti s najvyššou zaočkovanosťou. V hlavnom meste je zaočkovaných 64 percent obyvateľov.


      „V tejto situácii asi nikto zodpovedný nepochybuje, že vládou schválený lockdown je nevyhnutný,“ podotkol Vallo s tým, že situácia na Slovensku sa dramaticky zhoršila a nemocnice prestávajú zvládať nápor pacientov s COVID-19. Primátor deklaruje, že Bratislavčania urobili všetko, čo urobiť mohli. „Aj preto sme niekoľko týždňov zotrvávali v červenej farbe, zatiaľ čo zvyšok Slovenska sa postupne menil na bordový a čierny. Bohužiaľ, iní nás nenasledovali, a preto ani naše úsilie nestačilo k tomu, aby sme túto situáciu odvrátili,“ podotkol. Obyvateľov hlavného mesta vyzval k dodržiavaniu pravidiel.


      Na Slovensku bude počas najbližších dvoch týždňov platiť tzv. lockdown. Znamená to zatvorené reštaurácie, kaviarne, obchody (okrem tých základných ako potraviny, lekárne či drogérie), zákaz navštevovať športové podujatia alebo organizovať večierky.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás