NázoryĽ. Blaha: Nič dekadentnejšie ako očkovacia lotéria neexistuje. A...

Ľ. Blaha: Nič dekadentnejšie ako očkovacia lotéria neexistuje. A keď to vidia pacienti a lekári na onkológii, ktorí by si tie peniaze ďaleko viac zaslúžili, musia horko plakať

-

Ľ. Blaha: Nič dekadentnejšie ako očkovacia lotéria neexistuje. A keď to vidia pacienti a lekári na onkológii, ktorí by si tie peniaze ďaleko viac zaslúžili, musia horko plakať

Keď si predstavím, ako sa rozhadzujú desiatky miliónov na nejaké primitívne očkovacie lotérie, kým ľudia po jednom zbierajú vrchnáčiky, aby pomohli onkologickým pacientom, na ktorých nie sú peniaze – povedzte, existuje niečo surovejšie a bezcitnejšie ako Matovič?

 1. Ako keby iné choroby ako Covid neexistovali. Akoby najväčšou príčinou úmrtí na Slovensku neboli kardiovaskulárne ochorenia či rakovina.
 2. Akoby sa desiatky miliónov z Matovičových lotrovín, pardon, lotérií nedali využiť na starostlivosť pre deti, ktoré trpia rakovinou. Akoby sme nemohli dať tie peniaze na pacientov s chorým srdcom.
 3. Nie, namiesto toho musia ľudia zbierať vrchnáčiky. A zachraňovať sa svojpomocne. Lebo peniaze nepotrebuje chlapček s rakovinou, ale Manuela z Bratislavy.
 4. Moja manželka vrchnáčiky už zbiera roky. Ľudia musia nazbierať niekoľko tón, aby pomohli pacientom s rakovinou. Slováci to zliepajú doslova po centoch.
 5. A medzitým Matovič leje tisíce hercom, ktorí tam jačia ako Viktorka na splave. Korumpuje ľudí, aby sa dali očkovať. Rozdáva státisíce rôznym Manuelám. A pacient s rakovinou nedostane nič.
 6. Rakovina má zjavne horší marketing ako Covid. A zjavne sa na Covide lepšie zarába. Sem hodíme milióny na testíky kamošovi z trnavskej firmy. Tam šupneme podnikateľom so zdravím, ktorí potom vyvreskujú, že neočkovaných pošlime do vyhnanstva.
 7. A osobitne sa vytešuje americký Pfizer, ktorému zisky stúpli o desiatky miliárd. Aj vďaka štátnemu teroru, ktorý hucká ľudí proti ich vôli na očkovanie. Biznis tisícročia. Kto by sa staral o rakovinu.
 8. Keby aspoň sociálne pomáhali ľuďom. Keby bojovali s chudobou. Viete, aká je jedna z hlavných príčin srdcových chorôb? Podľa lekárov je to chudoba.
 9. Kvôli chudobe sú ľudia v strese, kvôli chudobe sa nezdravo stravujú, kvôli chudobe nemajú čas na včasnú diagnostiku problémov.
 10. Ale prečo by štát pomáhal chudobným, keď im môže zvýšiť ceny energií, zobrať obedy zadarmo, ukradnúť trináste dôchodky a znížiť mzdy?
 11. Nie, oni naše dane hodia na hazard. A ďalšie milióny na propagandu do liberálnych televízií a denníkov, aby šírili nenávisť voči neočkovaným ľuďom. Takto sa štát stará o ľudí. Perfektné.
 12. Celá táto Hegeromatovičova banda je kompletne pomýlená. Vyhadzujú peniaze do kanála namiesto toho, aby pomáhali Slovákom, ktorí to potrebujú.
  Nič dekadentnejšie ako očkovacia lotéria neexistuje. A keď to vidia pacienti a lekári na onkológii, ktorí by si tie peniaze ďaleko viac zaslúžili, musia horko plakať.
  No nič, tak pre nich ako občania aspoň ďalej zbierajme vrchnáčiky ?

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

5 Komentáre

 1. Mimochodom, začiatok rozkladu nášho zdravotníctva začal už minister Zajac.
  To, čo robí táto súčasná chunta je iba odvracanie pozornosti občanov na dokonanie rozvratu nášho štátu!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás