fbpx
NázoryĽ. Blaha: Americká ambasáda má nový projekt. Na koho...

Ľ. Blaha: Americká ambasáda má nový projekt. Na koho tentokrát vsadili?

-

Ľ. Blaha: Americká ambasáda má nový projekt. Na koho tentokrát vsadili?

Ľuboš Blaha:

AMERICKÁ AMBASÁDA MÁ NOVÝ PROJEKT

Proamerická pravica na Slovensku je v dezolátnom stave. Ak neodhlasujú predčasné voľby v júni, v septembri to pre nich môže byť Armageddon. Už ich môže zachrániť iba jeden človek.

1. Poďme postupne. Zuzana Čaputová a jej Progresívne Slovensko. Tomu, čo robia, už nerozumejú ani ich roztlieskavači v SME. Včerajšok bol politologický masaker.

2. Komentátor Peter Schutz dnes priamo napísal, že „na otázku, prečo nebol jarný termín súčasťou prezidentského ultimáta v januári, Čaputová nemá odpoveď, ktorá by bola zverejniteľná.“

3. Presne tak. Nedá sa zverejniť, že americká ambasáda potrebovala ešte pár mesiacov udržať Hegera a Naďa vo funkcii, aby prepašovali naše stíhačky na Ukrajinu. A Čaputova asistovala.

4. Nevydalo. Robert Fico im to prekazil. Upozornil na to, že odvolaná vláda môže na Ukrajinu posielať akurát tak keksíky s marmeládou. Ak pošle stíhačky, poruší zákon – a pôjde do basy.

5. Čaputová zároveň pochopila, že za to, čo vyvádza Matovič, je spoluzodpovedná aj ona – keby trvala na júnovom termíne, tento chaos tu nemusel byť. A už to vidia aj v SME – zázrak.

6. Čaputovej PS-ko sa snažia liberálne agentúry v prieskumoch nafúknuť, čo to len dá, ale všetci vedia, že je to len bublina. Šimečka neexistuje, na sieťach je PS plonkové, celý tento eseťácky projekt je len atrapa.

7. Potom tu máte neoliberálnu SaS, ktorá robí chybu za chybou. Ešte aj v tejto chvíli, keď Matovič rozhadzuje miliardy, Sulík trvá na tom, že bude Matoviča chrániť pri moci až do septembra – to je pre SaS čistá samovražda.

8. Tri roky tu Slovensko nerieši nič iné, iba hádky Sulíka a Matoviča a odrazu je Sulíkov kruciálny argument (po tom, čo povalil Matovičovu a Hegerovu vládu!) dohoda s Matovičom, že voľby budú v septembri. To je úplne padnuté na hlavu.

9. Ak SaS neodhlasujú jún, skončili. A to nehovorím ako politik, ale ako politológ. Každý Matovičov ďalší úlet pôjde na ich triko. Ak to Sulík nevidí, mal by okamžite prestať s konzumáciou kolagénu.

10. OĽaNO sa pokúša zachrániť populistickými bakchanáliami – Matovič tu tri roky dôsledne negoval celý svoj volebný program a myslí si, že keď teraz začne na dennej báze rozdávať miliardy, tak to nejako odčiní.

11. V skutočnosti Matovič už nikoho nezaujíma. Ani jeho krčahy, ani päťstovky, ani celoplošné testovania. Je psychopat a už to pochopili všetci naľavo aj napravo. Ostal mu len profesor Pročko – gratulujeme.

12. Otázka je, čo bude s Hegerom a Naďom. K eštebákovi Budajovi sa im nechce a Dzurindova jednopercentná Modrá koalícia spľasla skôr než vznikla.

13. A Naď už ani nemá odvahu predstúpiť pred parlament a obhajovať poslanie migín na Ukrajinu. Ešte v pondelok kričal, aby sme posunuli schôdzu, lebo je v Ramsteine. A vo štvrtok zbabelo ušiel.

14. Demoralizovaní, zosmiešnení, odpísaní. Hegera a Naďa už neberú vážne ani na americkej ambasáde. No potrebujú za každú cenu udržať Slovensko ako prekladisko zbraní. A majú nový projekt.

15. Američania pochopili, že ich posledná nádej je veľká koalícia Hlasu, PS-ka, SaS-ky a Sme rodiny. A na to hrajú. Preto Peter Pellegrini neodmieta stíhačky na Ukrajinu a čoraz zbytočnejšie kope do Smeru.

Proamerická pravica sa už nemôže pozviechať sama. Už ju môže zachrániť iba Pelle. Čo myslíte – urobí to?

Milí priatelia,

isté je len jedno: pre úprimných ľavičiarov z toho vyplýva jediná voľba – a tou je Robert Fico. 

To nie je politická agitácia, ale jediný logický výklad. Ak má zvíťaziť Slovensko, musí zvíťaziť Smer. 

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás