fbpx
ZahraničnéKyjev pred príchodom Si Ťin-pchinga do Moskvy žiadal stiahnutie...

Kyjev pred príchodom Si Ťin-pchinga do Moskvy žiadal stiahnutie Rusov z Ukrajiny

-

Kyjev pred príchodom Si Ťin-pchinga do Moskvy žiadal stiahnutie Rusov z Ukrajiny

        Kyjev 20. marca (TASR) – Kyjev v pondelok vyzval Rusko, aby stiahlo svoje sily z Ukrajiny. Urobil tak niekoľko hodín pred návštevou čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskve. TASR správu prevzala z agentúry AFP.


        „Plán úspešnej realizácie mierového plánu Číny. Prvý a hlavný bod – kapitulácia alebo stiahnutie všetkých ruských okupačných vojsk z územia v súlade s normami medzinárodného práva a Charty OSN,“ napísal na Twitteri tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexij Danilov.


        Si Ťin-pching v pondelok uviedol, že návrh Pekingu na vyriešenie konfliktu na Ukrajine odráža názory svetového spoločenstva a snaží sa neutralizovať dôsledky krízy. Čínsky prezident však zároveň pre ruský denník Rossijskaja gazeta ešte pred príchodom do Moskvy priznal, že riešenie konfliktu na Ukrajine nie je jednoduché, píše agentúra Reuters.


        Ruský prezident Vladimir Putin má s čínskym lídrom rokovať aj o tomto čínskom návrhu, uviedol v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás