fbpx
- Reklama -
EkonomikaKvalitný materiál (program)?!: R. Sulík: Slovensko na Expo Dubaj...

Kvalitný materiál (program)?!: R. Sulík: Slovensko na Expo Dubaj pripravilo globálne atraktívny program

-

Kvalitný materiál (program)?!: R. Sulík: Slovensko na Expo Dubaj pripravilo globálne atraktívny program

Bratislava 4. novembra (TASR) – Slovensku sa na svetovej výstave Expo Dubaj počas tematického týždňa venovanému mestám a vidieku podarilo pripraviť globálne atraktívny program vrátane účasti inovatívnych slovenských firiem. Upozornil na to minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Inovatívne firmy v Dubaji prezentujú svoje riešenia najmä pre ekológiu, elektrobatérie a elektromobilitu.

- reklama -

„O tom, ako budeme žiť v budúcnosti, rozhodujeme dnes. Aj preto rezort hospodárstva presadzuje využitie alternatívnych pohonov, čo je aj hlavná téma nášho pavilónu – pohyb budúcnosti,“ uviedol Sulík.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR pripravila sériu vodíkových workshopov o možnostiach využitia vodíka a vodíkových technológií v blízkej budúcnosti. Týždeň venovaný mestu a vidieku sa zaoberá aj otázkou, ako môžu batérie prispieť k udržateľnému rozvoju miest. Elektromobilita a batérie patria medzi najsľubnejšie technologické výdobytky a ich využívanie môže krajinám pomôcť bojovať s environmentálnymi hrozbami.

Slovensko zastupuje v tejto oblasti napríklad firma InoBat, zameraná na výskum, vývoj a výrobu batérií v strednej a východnej Európe či spoločnosť AgeVolt, ktorá vyvinula energeticky udržateľný systém nabíjania elektromobilov. Na Expo Dubaj sa tento týždeň prezentuje aj slovenská firma Elis Tech, ktorá sa zameriava na high-tech riešenia v oblasti inteligentnej detekcie únikov v odkaliskách a mimo nich.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás