DomáceKubina dúfa v poslednú poistku pre čurillovcov. Tým je...

Kubina dúfa v poslednú poistku pre čurillovcov. Tým je Úrad na ochranu oznamovateľov

-

Kubina dúfa v poslednú poistku pre čurillovcov. Tým je Úrad na ochranu oznamovateľov

BRATISLAVA 27. októbra (SITA) – Personálny rozkaz ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka o dočasnom pozbavení štátnej služby takzvaných „Čurillovcov“ je neplatný a jeho vydanie je zneužitím právomoci verejného činiteľa. Konštatuje to na sociálnej sieti ich obhajca Peter Kubina s tým, že na takýto úkon sa vyžaduje podľa zákona predchádzajúci súhlasu Úradu na ochranu oznamovateľov. Tento súhlas však udelený nebol.

„Keďže Ján Čurilla, Pavol Ďurka, Milan Sabota, Štefan Mašin, Robert Magula a Branislav Dunčko sú nedôvodne stíhaní (podľa súdu) už viac než dva roky a doteraz neboli postavení mimo službu, ide o jasné odvetné opatrenie, ktoré nijako nesúvisí s vývojom ich trestného stíhania,“ zdôraznil Kubina. Doplnil, že presne pre takýto prípad príslušníci Národnej kriminálnej agentúry žiadali a aj dostali ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti. „Na situáciu budeme reagovať zákonnými prostriedkami,“ dodal Kubina.

Nový šéf rezortu vnútra rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby u šiestich príslušníkov Policajného zboru. Podľa stanoviska ministerstva mu to prikazuje zákon o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. juhasza kedy vyhodia?
    tento chazarsky srac sa moze ist stazovat ciganovi na americku ambasadu.

  2. V troch krátkych riadkoch ste fenomenálne dokázali vystihnúť zlobu, agresivitu a primitivizmus reprezentujúci zastupcov súčasnej vládnucej koalície smeru 1,2 a toho úbohého monštra, čo si hovorí sns.

  3. vsetkych treba vyhodit, aby sa mohla zacast cistit republika od odpadu. Pan Estok, drzime palce, len smelo do toho

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás