fbpx
- Reklama -
DomáceKto bude dnes rozhodovať o väzbe/prepustení riaditeľa SIS?

Kto bude dnes rozhodovať o väzbe/prepustení riaditeľa SIS?

-

Kto bude dnes rozhodovať o väzbe/prepustení riaditeľa SIS?

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava (TASR) – Dnes bude Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


      Sudca pre prípravné konanie začne s neverejným výsluchom o 10.00 h. Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby obvineného riaditeľa SIS z dôvodu možného pokračovania v trestnej činnosti a z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Prokurátorovi ÚŠP bol doručený podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby od vyšetrovateľa v piatok (12.3.).


      Vladimíra P. zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11.3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K. Advokátka Vladimíra K. Eva Mišíková nevidí ani jeden dôvod na väzobné stíhanie. Podľa nej absentuje aj jeden z materiálnych predpokladov väzby, a to dôvodné podozrenie zo spáchania skutku jej klientom.

- reklama -


      Vladimír P. je síce nominantom Sme rodina, avšak navrhnutý vládou a vymenovaný prezidentkou, avšak okrem včerajšieho spoločného vyhlásenia Borisa Kollára a Milana Krajniaka (Sme rodina), sa premiér Igor Matovič (OĽaNO) a prezidentka Zuzana Čaputová tejto kauze nenápadne vyhýbajú. Vladimír P. SIS vedie od apríla 2020, momentálne má pozastavený výkon štátnej služby.

Podľa rozpisu ŠTS sa môžete pozrieť, ktorý sudca má dnes, t. j. 14.3.2021 službu.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás