fbpx
DomáceKrúpa očakáva odvolanie Aláča. Dôvodom má byť asi jeho...

Krúpa očakáva odvolanie Aláča. Dôvodom má byť asi jeho zákonný postup

-

Krúpa očakáva odvolanie Aláča. Dôvodom má byť asi jeho zákonný postup

BRATISLAVA 18. augusta (SITA) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) očakáva, že na dnešnom zasadnutí Bezpečnostnej rady (BR) SR bude riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Michal Aláč odvolaný. „Je neprijateľné, aby na čele tajnej služby stál obvinený človek. Riaditeľa SIS menuje a odvoláva prezident na návrh vlády. Veríme, že výsledkom zasadania Bezpečnostnej rady bude zvolanie vlády, na ktorej bude prijatý návrh na odvolanie Michala Aláča z funkcie riaditeľa SIS,“ uviedol tímlíder strany pre bezpečnosť Juraj Krúpa. Dodal, že považujú za potrebné, aby sa aj takýmto krokom aspoň do istej miery prinavrátila dôvera v právny štát.

Strana Za ľudí vyzýva povereného predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora, aby bezodkladne konal a nepodkopával dôveryhodnosť a bezpečnosť Slovenska. „Je absurdné, aby poverený premiér chránil a udržiaval vo funkcii obvineného riaditeľa tajnej služby a podkopával tým dôveryhodnosť a dobré meno našich spravodajských služieb medzi partnermi vo svete,“ tvrdí predsedníčka strany Veronika Remišová. Podľa nej je nepochopiteľné, že Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová chránia a udržiavajú vo funkcii obvineného šéfa tajnej služby, vzhľadom na ich dnešné závery, že počas štvrtkového zásahu Národnej kriminálnej agentúry nešlo o žiadny štátny prevrat ako vravel predseda strany Smer – sociálna demokracia Robert Fico. „Vláda s podporou SaS, KDH a PS tým ohrozuje bezpečnosť ľudí na Slovensku, pretože ak naše bezpečnostné zložky riadi človek obvinený z vážnych trestných činov, narúša to zásadným spôsobom dôveru zahraničných partnerov a zdieľanie citlivých informácií dôležitých pre boj s organizovaným zločinom,“ myslí si predsedníčka Za ľudí.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás