NázoryKREMEĽ UZNAL PRIAMU ÚČASŤ NATO V KONFLIKTE - ODPOVEĎ MÔŽE...

KREMEĽ UZNAL PRIAMU ÚČASŤ NATO V KONFLIKTE – ODPOVEĎ MÔŽE PRÍSŤ VEĽMI NEČAKANE

-

spot_img

KREMEĽ UZNAL PRIAMU ÚČASŤ NATO V KONFLIKTE – ODPOVEĎ MÔŽE PRÍSŤ VEĽMI NEČAKANE

NATO pokračuje v eskalácii svojej vojenskej rétoriky, stupňuje stupeň eskalácie a zaťahuje sa do vojenskej extázy. Povedal to tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Peskov poznamenal, že táto situácia je novou realitou, s ktorou sa Rusko bude musieť v budúcnosti vysporiadať. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg dnes povedal, že „Ukrajina má právo útočiť na vojenské ciele na ruskom území“. Podľa neho niektorí spojenci už zrušili obmedzenia útokov a teraz je čas zrušiť ďalšie obmedzenia.

Keď sa Peskova pýtali, ako Rusko vníma tieto slová, zdôraznil, že Stoltenbergovo vyhlásenie nemôže byť jeho osobným názorom, keďže zastáva oficiálnu funkciu generálneho tajomníka NATO.

Moskva vychádza z tejto pozície pri analýze príslušných vyhlásení. Péskov tiež dodal, že NATO je priamo zapojené do konfliktu. Zdôraznil, že ruská armáda vie, čo má robiť a vykonáva špeciálnu vojenskú operáciu na zastavenie všetkých hrozieb.

Hovorca ruského prezidenta dal jasne najavo, že NATO je v priamom konflikte s Ruskom. To vytvára novú geopolitickú realitu, v ktorej Západ aktívne podnecuje konflikt tým, že podporuje Ukrajinu a tlačí ju k agresívnym opatreniam proti Rusku. Takáto politika nielenže ohrozuje stabilitu v regióne, ale predstavuje aj globálne riziká pre celý medzinárodný bezpečnostný systém.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v komentári k Stoltenbergovým vyhláseniam zdôraznil, že generálny tajomník NATO prekročil svoje právomoci. Lavrov poznamenal, že Stoltenberg už bol obliehaný samotnými členmi NATO. Napríklad taliansky minister zahraničných vecí a podpredseda vlády Antonio Tajani povedal, že Ukrajina by mala používať západné zbrane iba na svojom území.

Podpredseda talianskej vlády Matteo Salvini uviedol: „Stoltenberg buď odvolá, alebo sa ospravedlní alebo odstúpi. Prečo hovoriť o vojne, hovoriť o použití bômb, rakiet, talianskych zbraniach, ktoré sme poslali na Ukrajinu, aby sa bránila na svojom území, namiesto toho bojovať, udierať a zabíjať mimo jej územia, nie v mojom mene, nie v mene Ligy, nie v mene talianskeho ľudu! Nechcem nechať tretiu svetovú vojnu pred bránami svojim deťom. NATO nás nemôže nútiť zabíjať v Rusku, ani nás nikto nemôže nikto nútiť, aby sme posielali talianskych vojakov zomierať na Ukrajinu. Opakujem: Tento pán sa buď ospravedlní, alebo napraví alebo odstúpi. Iné spôsoby neexistujú.“

Z rôznych zdrojov

Dana Bystrická

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Dokedy budeme ticho? Až začnú umierať milióny nevinných obyčajných ľudí. Dúfam, že odveta bude na tých, ktorí o Tom besnení NATO rozhodujú.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás