fbpx
NázoryKrajská sudkyňa Dana Jelinková Dudzíková: Otvorený list prezidentke Slovenskej...

Krajská sudkyňa Dana Jelinková Dudzíková: Otvorený list prezidentke Slovenskej republiky

-

Krajská sudkyňa Dana Jelinková Dudzíková: Otvorený list prezidentke Slovenskej republiky

Vážená p. prezidentka Slovenskej republiky,

- reklama -

nie je to tak dávno, čo ste mi v Prezidentskom paláci odovzdávali menovací dekrét sudcu Slovenskej republiky.

Prvýkrát ste ma ako sudcu sklamali, keď ste odignorovali Otvorený list sudcov z r. 2021, ktorý podpísalo viac ako 340 sudcov namietajúcich spôsob realizácie súdnej reformy. Súdna reforma sa mala diať vo verejnom záujme na prospech občanov ako účastníkov konania a keďže sme mali odôvodnené obavy, že tomu tak nie je, obrátili sme sa na Vás.  Aj udalosti dnešných dní dokazujú, že signatári tohto listu mali pravdu v každej jednej námietke, ktorú v liste vzniesli. Mohli ste vstúpiť do procesu reformy, ale neurobili ste to. Na uvedený list ste nenapísali ani to, že ďakujem a beriem na vedomie, vážení sudcovia. Mali ste moc, no nepoužili ste ju.

Druhýkrát ste ma ako sudcu sklamali, keď ste neurobili žiaden právny krok na ochranu slovenskej jurisdikcie a slovenských občanov pri otáznikoch, ktoré vyvolávala obranná zmluva s USA. Mali ste možnosť obrátiť sa na Ústavný súd SR na zodpovedanie právnych otázok, ale neurobili ste to. Bez komentára ste prijali americkú jurisdikciu aj v prípadoch, kedy si okolité štáty vyhradili kontrolné mechanizmy prípadného nesprávneho použitia klauzuly o jurisdikcii. Opäť ste mali v rukách moc, no nepoužili ste ju.

Ďalšie sklamanie pramenilo z Vašich verejných hodnotiacich úsudkov súdnych rozhodnutí, kedy ste bez znalosti veci a potrebnej odbornosti boli pripravená kritizovať aj rozhodnutie najvyšších súdnych autorít.

Takto sa podľa môjho názoru dôvera justície v očiach verejnosti nebuduje.

Vašim dnešným statusom na Vašom facebookovom konte ste našli vinníkov tragédie, ktorá otriasla celým Slovenskom, aj medzi sudcami a prokurátormi. Mohli by ste prosím byť konkrétnejšia? Výrok rozsudku bez odôvodnenia je ukážkou svojvôle a tú si v našej spoločnosti nemôžeme dovoliť. A Váš výrok je vážnym obvinením, ktorý si žiada vysvetlenie.

S poľutovaním musím konštatovať, že Vašimi hodnotiacimi úsudkami zovšeobecňujúceho charakteru z dnešného dňa ste vrazili dýku do fungovania právneho štátu.

Úmysel Vašich vyjadrení si nedovolím hodnotiť verejne.

Veľmi zdvorilo Vás prosím, nie ako občan a fyzická osoba, ale ako predstaviteľ súdnej moci, aby ste vážili slová a nerozdúchavali vášne.

Pokiaľ neviete spoločnosti pomôcť inak ako statusom o Vašom hneve, prosím radšej zvážte realizáciu slobody prejavu. Hnevom sa proti nenávisti nebojuje.

Zdroj: dana.blog.pravda.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

6 COMMENTS

  1. Sledujem Vaše múdre právnické a aj iné vyjadrenia s ktorými sa stopercentne stotožňujem.Pani prezidentka je vraj právnička, mala by vedieť, ako na jednotlivé problémy reagovať. Ona však nevie. Myslí si, že je naďalej iba aktivistkov. Má najvačší podiel na tom, čo sa u nás doteraz udialo a ďalej sa deje. Bojím sa, čo sa ešte može udiať.

    • nezaslúži si tá americká jaternica oslovenie pani prezidentka.Také oslovenie si zaslúži hodnotný politik a hentá ani zďaleka sa k tomu nepribližuje.No a jej právnicke vedomosti..možno s nimi vystačí na nejakej skládke odpadu…aj to je otázne..

  2. Aj ja mám strach, z toho, čo táto „Gyorgi smetisková krearúra“ ešte vypotí. Väčsiu hambu si „táto krajina“ jej zvolením ani nemohla predstaviť ? A to ešte nehovorím o spodine a odpadu spoločnosti v parlamente , v politike a našom „Dobrom anielovi“ z Popradu. Či ?

  3. Veľmi presné zhodnotenie činnosti Čapútovej. Z postu , na ktorý ju niekto dosadil, by mala čo najskôr odísť.

  4. Situácia začína až príliš nápadne pripomínať akciu Kuciak. Podnecovanie vášní v uliciach je len prekrývaním iných, a omnoho vážnejších problémov. Zrejme naši politruci cítia, že sa blížia voľby. „Nechápem“ však prečo sa neprotestuje pred domami politikov za ich odstúpenie.

  5. Nuž nič iné nám už nezostáva, len kúpiť pred voľbami „US Diminion“, zmeniť volebný zákon tak, aby ovčania mohli hlasovať aj korešpondečne zo zahraničia . Šimečkovci a Čaputovci tak získajú najmenej 7 miliónov hlasov, napriek tomu, že nás jen 5. A o to tu ide.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás