fbpx
- Reklama -
NázoryKrajčí zaperlil: Testovať by sa mali aj očkovaní, výhodou...

Krajčí zaperlil: Testovať by sa mali aj očkovaní, výhodou pre nich je už samotné očkovanie

-

Krajčí zaperlil: Testovať by sa mali aj očkovaní, výhodou pre nich je už samotné očkovanie

Aj očkovaní by sa mali testovať, aby ochránili neočkovaných a rizikové skupiny. Tvrdí to pre Hospodárske Noviny exminister zdravotníctva a poslanec za OĽaNO Marek Krajčí. Výhody, ktoré vláda pre očkovaných tak vehementne pripomína, sú podľa Krajčího práve v očkovaní.

Okolité krajiny sú na tom lepšie

„Nárast tretej vlny u nás je naozaj rýchly, aj v porovnaní s inými krajinami. Pravdepodobne to má súvis s určitými opatreniami, ktoré sme mali nastavené inak ako naši susedia,“ myslí si Krajčí.

Dodáva, že je relevantné porovnávať sa s Maďarskom alebo Českom, kde bola silná úroveň druhej vlny a obidve tieto krajiny boli na tom mierne horšie aj čo sa týka počtu úmrtí. No teraz majú podľa exministra lepšiu epidemiologickú situáciu.

- reklama -

„V druhej vlne bolo premorenie našej spoločnosti relatívne veľké, čo by mohla byť dobrá devíza do tretej vlny. No ukazuje sa, že nie až tak.“ Dôvod podľa Krajčího je najmä to, že máme nízky podiel zaočkovaných ľudí. „Momentálne, žiaľ, sme na treťom mieste odspodu, najhoršie je na tom Bulharsko, Rumunsko a my sme na úrovni s Chorvátskom,“ konštatuje.

Treba viac testovať

Exminister si myslí, že pri tomto nákazlivom a vysoko virulentnom delta type je vhodné aj antigénové testovanie. Je si istý, že testovanie antigénmi, najmä pri vstupe na akékoľvek hromadné podujatia, má veľký zmysel. Lebo tým by sme nenútili ľudí cestovať za testovaním.

Krajčí prekvapuje presvedčením, že testovať by sa mali aj plne zaočkovaní. „V prípade, že na tom podujatí sú aj nezaočkovaní ľudia, tak áno. Očkovaní by sa mali testovať, aby ich ochránili.“

Musíme si zvyknúť

Kde by potom ale boli tie výhody pre očkovaných, ktoré vláda tak proklamuje? „Musíme si uvedomiť, že táto pandémia je veľmi podobná tej, ktorú sme tu mali s chrípkou. Postupne sme sa s tým vírusom naučili žiť. A toto nás pravdepodobne čaká aj teraz. Tí, čo sú zaočkovaní, majú veľkú výhodu, očkujú sa kvôli sebe,“ neurčito odpovedal Krajčí.

Autor článku: Diana Zaťková. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás