fbpx
- Reklama -
DomáceKorčok udelil Zlatú plaketu veľvyslankyni USA Brinkovej. Vyplakáva nad...

Korčok udelil Zlatú plaketu veľvyslankyni USA Brinkovej. Vyplakáva nad ,,antiamerikanizmom“ opozície

-

Korčok udelil Zlatú plaketu veľvyslankyni USA Brinkovej. Vyplakáva nad ,,antiamerikanizmom“ opozície

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 16. mája (TASR) – Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok udelil Zlatú plaketu americkej veľvyslankyni na Slovensku Bridget A. Brinkovej. Urobil tak pri príležitosti ukončenia jej pôsobenia na Slovensku. Americkú diplomatku ocenil za jej aktívny príspevok k rozvoju slovensko-amerických vzťahov. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

- reklama -

„Spojené štáty americké a SR sú strategickými spojencami. Americká veľvyslankyňa, verím, spoznala na Slovensku skutočnú hodnotu a silu priateľstva Slovenska a jeho obyvateľov a nenechala sa pri svojej diplomatickej činnosti odradiť prejavmi vulgárneho antiamerikanizmu časti slovenskej politickej opozície,“ skonštatoval Korčok.

Medzi míľniky slovensko-amerických vzťahov počas jej diplomatickej misie patrí podľa Korčoka naštartovanie strategického dialógu medzi oboma ministerstvami zahraničných vecí či množstvo bilaterálnych kontaktov. Osobitnú pozornosť si podľa neho zasluhuje zavŕšenie procesu podpisu Dohody o obrannej spolupráci medzi SR a USA, ktorej význam sa naplno ukazuje v súčasnom období.

Pripomenul tiež angažovanosť americkej veľvyslankyne, ktorou sa podarilo dohodnúť pre Slovensko kľúčový príspevok USA do práporu NATO zriadeného v SR s cieľom posilniť ochranu nášho vzdušného priestoru rozmiestnením batérie Patriot.

Výsledkom jej diplomatickej misie je tiež posilnenie ekonomických a vedeckých väzieb, a to aj v nových oblastiach, ako sú spolupráca v oblasti jadrovej energie a využitie vodíka. Korčok vyzdvihol zároveň jej osobnú angažovanosť pri rozvoji kultúrneho a medziľudského rozmeru vzájomných vzťahov, osobitne návštevami slovenských stredných škôl. Americkej diplomatke zaželal veľa pracovných úspechov v jej ďalšom diplomatickom pôsobení na poste veľvyslankyne Spojených štátov v Ukrajine.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás