fbpx
- Reklama -
DomáceKorčok, ktorý je členom vlády porušujúcej sústavne ľudské práva...

Korčok, ktorý je členom vlády porušujúcej sústavne ľudské práva o nich dáva rozumy na konferencii

-

Korčok, ktorý je členom vlády porušujúcej sústavne ľudské práva o nich dáva rozumy na konferencii

Bratislava 28. októbra (TASR) – Porušovanie ľudských práv zvyšuje nestabilitu a obmedzuje prosperitu. Pripomenul to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS), ktorý spolu s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom (OĽANO) a ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou otvoril na pôde rezortu diplomacie medzinárodnú konferenciu na podporu ľudských práv a demokracie.

- reklama -

„Cieľom podujatia je diskutovať o hodnotovej zahraničnej politike Slovenskej republiky a podpore angažovanosti Európskej únie v oblasti posilnenia demokracie a základných práv a slobôd ako základného predpokladu pre stabilitu vo svete. Na konferencii bude tiež predstavená Koncepcia podpory ľudských práv a demokracie vo svete, rezortného dokumentu prijatého v máji 2021,“ uviedol minister Korčok.

Moderná diplomacia má podľa neho využívať všetky dostupné nástroje v záujme Slovenska a jeho občanov, pričom nemožno zabúdať ani na ochranu demokratických princípov. „Slovensko nie je pasívny pozorovateľ, ktorý len prijíma výhody stability a prosperity. Musíme posilňovať demokratické inštitúcie a spoločne čeliť novým výzvam,“ skonštatoval Korčok. Slovensko prispieva k tomuto snaženiu napríklad rozvojovou spoluprácou či politicky. „Väčší dôraz pritom chceme klásť na podporu politických a občianskych práv, osobitne slobodu médií,“ doplnil šéf diplomacie.

Heger podčiarkol, že vláda SR v domácej i zahraničnej politike podporuje právny štát, ľudské práva i koncept skutočnej demokracie, upozornil aj na súvis posilnenia právneho štátu s bojom proti korupcii. „Je dôležité, aby sme na Slovensku vytvárali ´kultúru spravodlivosti´, v ktorej všetky inštitúcie majú na zreteli verejný záujem,” povedal premiér.

Kolíková predstavila kľúčové reformy vlády na posilnenie právneho štátu a ochrany ľudských práv.

Na konferencii následne vystúpili zástupcovia vrcholných orgánov v oblasti ľudských práv – námestníčka generálneho tajomníka OSN pre ľudské práva Ilze Brands Kehris, osobitný predstaviteľ EÚ pre ľudské práva Eamon Gilmore či riaditeľ Úradu OBSE pre demokratické inštitúcie a ľudské práva Matteo Mecacci.

Konferencie a panelových diskusií sa zúčastnili hostia z prostredia medzinárodných organizácií, vládni predstavitelia, zástupcovia parlamentu, občianskej spoločnosti, médií, súkromného sektora a veľvyslanci akreditovaní na SR.


Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás