DomáceKorčok šalie a pritom ani nevie, že prezradil, že...

Korčok šalie a pritom ani nevie, že prezradil, že Matovičovo „vítanie“ Sputnika je len divadlo

-

Korčok šalie a pritom ani nevie, že prezradil, že Matovičovo „vítanie“ Sputnika je len divadlo

Bratislava 1. marca (TASR) – Účasť premiéra Igora Matoviča (OĽANO) pri prílete ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensko nepovažuje minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) za vhodnú. Minister to uviedol na sociálnej sieti.


      „Ani mňa, ani nikoho z vlády totiž nenapadlo vítať vakcíny, ktoré k nám prišli z iných štátov. Mohli sme byť pri americkej, nemeckej či britsko-švédskej, ale neurobili sme to, lebo to nedáva zmysel,“ mieni Korčok. Pripomenul, že nejde o pôvod vakcíny, ale o to, či je v Európskej únii riadne registrovaná. „Sputnik V stále o registráciu ani nepožiadal a preto takáto politická pozornosť práve tejto neregistrovanej vakcíne nie je namieste,“ dodal šéf diplomacie.


      Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V. Premiér Igor Matovič (OĽANO) o tom informoval v pondelok z košického letiska, kde priviezli prvú dodávku. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) potvrdil, že očkovanie vakcínou bude dobrovoľné a bez obmedzenia veku. Začať by sa mohlo najskôr o dva týždne

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

3 Komentáre

 1. Je mi z pána Korčoka priam nevoľno od žalúdka, mozog sa mi búri, oko sa rozhliada po zbrani a prst ma svŕbi ….

  Ak p. Korčok nevítal americkú vakcínu (na rozdiel od Matoviča), tak má nedostatky v manipulácii a propagandistickom myslení, ktoré zastáva … (ako píše Ľuboš Blaha: šach-mat)

  Je jasné, že Matovič sa teraz aj slamky chytá a urobí čokoľvek a akúkoľvek nevypočítateľnú kombináciu pre svoje image … (by the way zlepšiť to image je nemožné … a osobne sa bojím, čo urobí za zvrátenosť, zákernosť a skazu pre nás všetkých, keď pochopí, že má už len posledný „shot“…)

  PODSTATNÉ:
  1. pri dodávke amerických a ostatných západných vakcín išlo predovšetkým o „busssiness“ (či už v lokálnom alebo celoeurópskom rozmere) – takže ďakovať za splnenie dohody a za to že im zaplatíme je naozaj nemiestne, alebo ????

  2. pri dodávke vakcín z Ruskej federácie dojednanej „na knap“ alebo lepšie povedané vyprosenej/vyžobranej, kedy by nás Ruskí Bratia mohli za naše hlasovanie v EU za sankcie a iné „korčokoviny“ poslať do patričných medzí, Rusi prejavili veľkodušnosť, solidaritu, bratstvo … A TO CHCE POĎAKOVANIE …. (sleduje ten „pán“, Korčok, ktorý z pána iba klobúk má, ako postupovalo Srbsko … ??? – no nie, nesleduje, ale stačí si prečítať srbské online noviny, a cez funkciu v google sa dajú aj preložiť ak niekto nevie srbčinu…, sleduje ten pán Korčok názory nemeckého veľkopriemyslu s „in depth“ znalosťou? – nesleduje; sleduje aký prístup razí Francia – keď sa Macron vymedzil voči poslednému mníchovskému prejavu Bidena? – nesleduje). Ten pán dokonca nesleduje ani najnovšie trendy v EU politike (už aj „naše“ české médiá ho už za to kritizovali, že je značne mimo …)

  SUMMA SUMMARUM: nie ideológia, nie zatemnenie, nie obmedzenosť, nie osobné výhody jednotlivca, ale ZDRAVÝ ROZUM MUSÍ VÍŤAZIŤ!!!!

  RUSKO, OPAŤ TI ĎAKUJEME, A NETABUDNEME!!!

  • Drahý Ondrej,
   to nie je show, to je stret dvoch svetov, dvoch protipólov, a jeden musí padnúť. Korčok je prežitok už aj pre progresívnych globalistov – a pre mňa osobne je to „zm.d“ ktorý si myslí, že na Slovensku žijú len neadertálske primáty (ľudoopice), ktoré nečítajú, nepremýšľajú, nevedia, nemajú kontakty a t. ď. Ale nech je tak podľa p. Korčoka a Naďa, nech sme opice, zvieratá … teda nech sa pripravia na to, čo vedia dať/odplatiť opice …

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás