fbpx
- Reklama -
DomáceKoaličná rada má riešiť zmeny v polícii či tresty...

Koaličná rada má riešiť zmeny v polícii či tresty za marihuanu

-

Koaličná rada má riešiť zmeny v polícii či tresty za marihuanu

Bratislava 27. septembra (TASR) – Koaličná rada má riešiť zmeny v Policajnom zbore, zriadenie komisie na kontrolu informačno-technických prostriedkov či zmiernenie trestov za marihuanu. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽANO). Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pre TASR uviedla, že koalícia by sa mala zaoberať aj prepojením diaľníc D1 a D4. Koaličná rada by mala rokovať popoludní.


      Krúpa avizoval, že koaličná rada by sa mala zaoberať zmenami v polícii. Zmeny by sa podľa neho mal dočkať aj systém menovania a odvolávania policajného prezidenta tak, ako uvádzala koalícia v programovom vyhlásení vlády. 


      Krúpa očakáva dohodu medzi koaličnými partnermi na zriadení komisie na kontrolu informačno-technických prostriedkov, o ktorej by   poslanci mali v parlamentne rokovať v októbri. „Posledným návrhom zákona je snaha o zmiernenie trestov za marihuanu tak, aby sa legislatíva v tomto smere konečne priblížila reálnym potrebám 21. storočia,“ povedal Krúpa s tým, že je potrebné odlíšiť dílera od užívateľa drog. 

- reklama -


      Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš a vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) potvrdili, že budú diskutovať, či otvoria mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k zvyšovaniu cien energií, ktorú inicioval opozičný Smer-SD. Obaja v otvorení mimoriadnej schôdzi problém nevidia. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) má avízo, že SaS chce otvoriť mimoriadnu schôdzu. Je podľa neho správne  baviť sa na tému zvyšovania cien energií, pretože to ľudí zaujíma. 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás