fbpx
DomáceKoalícii sa nejako nechce stretnúť a rokovať o Mikulcovi...

Koalícii sa nejako nechce stretnúť a rokovať o Mikulcovi a Kovaříkovi

-

Koalícii sa nejako nechce stretnúť a rokovať o Mikulcovi a Kovaříkovi

Bratislava 29. júla (TASR) – Koalícia sa k otázke zotrvania ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) a policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkciách zatiaľ nezišla. Termín rokovania ešte nie je. Pre TASR to potvrdili viaceré zdroje z koalície. Začiatkom týždňa sa ako o najskoršom možnom termíne hovorilo o štvrtku.

„Diskusie prebiehajú, ale je teraz taký termín, že viacerí si zobrali dovolenky, treba nájsť prienik. Ale nie je to tak, že sa veci nediskutujú,“ povedal vo štvrtok premiér Eduard Heger (OĽANO). Na otázku či má Kovařík jeho dôveru odpovedal, že preňho je partner Mikulec a tomu je policajný prezident podriadený. „Je to otázka naňho,“ reagoval s tým, že ministri jeho dôveru majú.

Zopakoval, že koalícia dostala silný mandát najmä na očistu polície, prokuratúry a súdnictva. „Očista sa začala diať, ale vieme, že v zložkách máme desiatky tisíc ľudí a povedzte mi, kto vie dať ruku do ohňa za všetkých,“ dodal s tým, že proces očisty má svoje postupy a polici do toho nemôžu zasahovať.

- reklama -

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) to vidí podobne ako premiér. Myslí si, že Mikulec necháva políciu pracovať. Poznamenala, že v štáte sú mechanizmy na kontrolu jednotlivých zložiek.

O zvolanie mimoriadnej koaličnej rady požiadal partnerov predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár. Hnutie Sme rodina chce riešiť otázku zotrvania ministra vnútra a policajného prezidenta vo funkciách. Majú vážne výhrady.

Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský si myslí, že Kovařík aj Mikulec by mali odstúpiť. Poslanec hnutia Patrick Linhart už pred mimoriadnou schôdzou na Mikulcovo odvolanie počas uplynulého víkendu avizoval, že zvažuje hlasovať za jeho odvolanie.
Minister vnútra deklaroval, že je pripravený zodpovedať hnutiu Sme rodina všetky otázky týkajúce sa súčasnej situácie, ak bude záujem o konštruktívnu debatu. Podporu ministrovi vyjadrili OĽANO, Za ľudí aj SaS.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás