fbpx
- Reklama -
ZahraničnéKĽDR tvrdí, že kritiku svojho jadrového programu zo strany...

KĽDR tvrdí, že kritiku svojho jadrového programu zo strany USA nebude tolerovať

-

KĽDR tvrdí, že kritiku svojho jadrového programu zo strany USA nebude tolerovať

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Soul/Pchjongjang 4. augusta (TASR) – Severná Kórea vo štvrtok varovala Spojené štáty, že nikdy nebude tolerovať ich kritiku svojho jadrového programu. KĽDR prostredníctvom svojej stálej misie pri Organizácii Spojených národov (OSN) zároveň označila Washington za „najväčšieho šíriteľa jadrových zbraní“. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

- reklama -

KĽDR v priebehu tohto roka vykonala už niekoľko raketových testov. Zahraniční experti sa domnievajú, že plánuje vykonať ďalší, v poradí siedmy jadrový test – prvý od roku 2017.

Stála misia KĽDR pri OSN vydala spomínané vyhlásenie v čase, keď sa diplomati z celého sveta stretli v New Yorku na hodnotiacej konferencii Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT).

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken na stretnutí vyhlásil, že „KĽDR pokračuje v rozširovaní svojho nezákonného jadrového programu“ a pripravuje sa na uskutočnenie siedmej jadrovej skúšky.

Severná Kórea však uviedla, že od Zmluvy o nešírení jadrových zbraní odstúpila už pred niekoľkými rokmi a preto žiadna krajina nemôže zasahovať do jej práva na sebaobranu. Z tohto dôvodu „nikdy nebude tolerovať bezdôvodné obviňovanie zo strany Spojených štátov a ich prisluhovačov“ a zasahovanie do svojich suverénnych práv a národných záujmov.

Severokórejský vodca Kim Čong-un koncom júla vyhlásil, že v prípadnom konflikte so Spojenými štátmi a Južnou Kóreou je pripravený použiť i jadrové zbrane. Obvinil pritom oba štáty, že svojou nepriateľskou politikou, démonizáciou KĽDR a spoločnými vojenskými cvičeniami dostávajú Kórejský polostrov na pokraj vojny.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás