fbpx
ZahraničnéKĽDR: Do boja proti "imperialistom" sa údajne prihlásilo 800.000...

KĽDR: Do boja proti „imperialistom“ sa údajne prihlásilo 800.000 dobrovoľníkov

-

KĽDR: Do boja proti „imperialistom“ sa údajne prihlásilo 800.000 dobrovoľníkov

Soul 18. marca (TASR) – Do severokórejskej armády sa údajne prihlásilo viac než 800.000 mladých dobrovoľníkov, ktorí chcú bojovať proti „americkým imperialistom“. Uviedli to v sobotu štátne médiá v KĽDR, informuje agentúra AP.

- reklama -

„Vyše 800.0000 funkcionárov mládežníckeho hnutia a študentov z celej krajiny sa rozhodlo dobrovoľne vstúpiť… do Kórejskej ľudovej armády,“ uviedla v sobotňajšej správe severokórejská tlačová agentúra KCNA, podľa ktorej tak reagovali na prebiehajúce veľké spoločné manévre Washingtonu a Soulu.

Uvedený počet dobrovoľníkov bol podľa nej zaznamenaný v priebehu jediného dňa – piatka 17. marca a zahŕňa mladých ľudí, ktorí budú v armáde slúžiť prvýkrát, alebo ktorí už službu v armáde absolvovali.

Mládežníci sú podľa KCNA odhodlaní „brániť krajinu“ a „bez milosti zničiť vojnových štváčov“. Zároveň obvinila USA a Južnú Kóreu, že sa pokúšajú rozpútať jadrovú vojnu.

Oficiálny denník vládnucej komunistickej strany v súvislosti s náborom dobrovoľníkov zverejnil fotografie, na ktorých bolo vidno mladých Severokórejcov, ako čakajú na zápis do armády v dlhých radoch.

Masový nábor vojakov údajne prebehol deň po tom, ako Severná Kórea vo štvrtok skúšobne odpálila svoju najpokročilejšiu balistickú strelu dlhého doletu Hwasong-17. Podľa Pchjongjangu išlo o reakciu na „provokatívne“ vojenské cvičenia Spojených štátov a Južnej Kórey, ktoré podľa neho eskalujú napätie na Kórejskom polostrove.

Washington a Soul zintenzívnili vzájomnú bezpečnostnú spoluprácu po tom, ako Severná Kórea vlani vykonala rekordný počet raketových skúšok a vystupňovala svoje vyhrážky použitím jadrových zbraní. Tento týždeň americká a juhokórejská armáda odštartovali najväčšie spoločné manévre za posledných päť rokov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás