DomáceKiska je vinný z daňového podvodu, rozhodol súd

Kiska je vinný z daňového podvodu, rozhodol súd

-

Kiska je vinný z daňového podvodu, rozhodol súd

POPRAD 11. októbra (SITA) – Okresný súd v Poprade na dnešnom hlavnom pojednávaní uznal bývalého prezidenta Andreja Kisku vinného z pokračujúceho daňového podvodu. Rovnako aj konateľa jeho spoločnosti KTAG Eduarda K. Exprezidentovi sudkyňa uložila dvojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na tri roky, peňažný trest 15-tisíc eur a tiež zákaz činnosti spočívajúci v zákaze vykonávať funkciu konateľa a štatutárneho zástupcu obchodnej spoločnosti vo výmere šesť rokov. Eduard K. dostal dvojročný trest s odkladom na dva roky, peňažný trest 10-tisíc eur a zákaz vykonávať funkciu konateľa a štatutárneho zástupcu obchodnej spoločnosti na päť rokov a osem mesiacov. Rozsudok nie je právoplatný.

Kým Eduard K. si podľa sudkyne neoprávnene vo veľkom rozsahu uplatnil nárok na vrátenie DPH v úmysle zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech, Andrej Kiska podľa jej slov úmyselne zosnoval a riadil toto uplatnenie nároku s rovnakým úmyslom. V rozsudku uviedla, že Eduard K. ako konateľ KTAG v období od 1. júna 2013 do 26. mája 2014 zahrnul do účtovníctva spoločnosti účtovné a daňové doklady, a to najmä objednávky, faktúry a doklady o úhrade, ktoré neboli predmetom podnikateľskej činnosti obchodnej spoločnosti KTAG v rámci predmetu činnosti zapísanom v obchodnom registri. Tie sa podľa jej slov týkali vynaložených výdavkov na predvolebnú a volebnú prezidentskú kampaň Kisku, ktorý bol v tom čase spoločníkom a súčasne konateľom KTAG.

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove podal ešte na jar 2022 na Okresný súd Poprad obžalobu na Andreja Kisku pre pokračovací zločin daňového podvodu vo forme organizátora. Obžaloba súvisela so spomínaným neoprávneným uplatnením nároku na vrátenie nadmerného odpočtu spoločnosťou KTAG, s.r.o., Poprad za jún 2013, november 2013 a apríl 2014 v celkovej výške 155-tisíc eur. Hlavné súdne pojednávanie sa na okresnom súde sa začalo 29. júna tohto roka, dokazovanie v rámci prípadu bolo ukončené 20. septembra.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Samozrejme ako inak, u Kisku zasa lebo Fico. Ktože to lietal vládnym špeciálom každý týždeň domov na východné Slovensko?. Bolo by vhodné to zverejniť, aby slovenský národ videl aj vedel, čo nás tento podvodník stál.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás