fbpx
NázoryKde sa vzali, tu sa vzali – dva ruské...

Kde sa vzali, tu sa vzali – dva ruské bombardéry nad účastníkmi cvičenia NATO

-

Kde sa vzali, tu sa vzali – dva ruské bombardéry nad účastníkmi cvičenia NATO

Rusi znova ukázali, že dokážu prekvapiť. Tentoraz sa im podaril grandiózny kúsok. Uprostred cvičení NATO, na ktorom sa zúčastňuje 32 vojnových lodí, 40 lietadiel a 5 000 príslušníkov zo 17 členských štátov, sa zrazu preleteli dva ruské bombardéry. Rovno nad hlavami zúčastnených a palubami lodí, vyzbrojených až po zuby aj prvkami radarovej obrany.

Niekto má smolu. Nie je to tak dávno, čo sa generalite NATO a jej hliadkovým lodiam, výzvedným lietadlám a satelitom z ničoho nič „stratila“ v ostro sledovanom Čiernom mori ruská ponorka. Na celý týždeň. Teraz sa im nad brigadírkami preleteli dva ruské diaľkové bombardéry v sprievode stíhačiek. A ako sa zjavili, tak zase zmizli. O udalosti informuje web vpk.name.

Prileteli, ukázali sa a odleteli

Dva ruské bombardéry Tu-22M3 s dlhým doletom v sprievode stíhačiek Su-30M2 preleteli ponad Čierne more uprostred cvičení Sea Breeze (Morský vánok), ktoré uskutočňovali krajiny NATO a ich spojenci. Podľa agentúry Interfax trval let asi päť hodín.

- reklama -

„Dva diaľkové bombardéry Tu-22M3 s dlhým doletom vykonali plánovaný let vo vzdušnom priestore nad neutrálnymi vodami Čierneho mora,“ informovalo stroho ruské ministerstvo obrany. Doplnilo, že „stíhací sprievod zabezpečovali posádky lietadla Su-30M2 Združenia vzdušných síl a protivzdušnej obrany Južného vojenského okruhu“.

V súlade s medzinárodnými pravidlami…

„Letecké posádky dlhého doletu pravidelne lietajú nad neutrálnymi vodami Arktického oceánu, severného Atlantiku, Čierneho a Baltského mora a Tichého oceánu. Všetky lety ruských vzdušných síl sa uskutočňujú v prísnom súlade s medzinárodnými pravidlami pre využitie vzdušného priestoru,“ zdôraznilo ministerstvo.

Záhada

Agentúra Interfax informovala, že v Čiernom mori sa koná cvičenie Sea Breeze. „Do manévrov je zapojených 32 vojnových lodí, 40 lietadiel a 5 000 príslušníkov zo 17 členských štátov NATO a aliančných partnerov. Celkovo sa zúčastňuje vojenský personál z 32 krajín.“

Zúčastnená armádna technika USA a NATO na cvičení však neavizovala žiaden prílet ani prelet, ani odlet spomínaných ruských bombardérov so sprievodom. Iba tam tak zrazu nad flotilou boli.

Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk, autor: Ivan Brožík

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás