fbpx
- Reklama -
DomáceKazateľ Heger si dovolí hovoriť niečo o ochrane právneho...

Kazateľ Heger si dovolí hovoriť niečo o ochrane právneho štátu

-

Kazateľ Heger si dovolí hovoriť niečo o ochrane právneho štátu

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 22. septembra (TASR) – Monitorovacia skupina Európskeho parlamentu (EP) pre demokraciu, právny štát a základné práva sa počas aktuálnej návštevy SR zaujímala aj o tému ochrany novinárov. Pred rokovaním vlády o tom médiá informoval predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

„Skupine sme predstavili kontúry pripravovaného zákona, ktorý sa týka tejto témy,“ upozornil Heger, pričom dodal, že oblasť ochrany novinárov má dve roviny. „Jednak je to samotná legislatívna úprava, ktorá sa do konca roka objaví v parlamente, druhou rovinou je všeobecné zvyšovanie úcty a rešpektu k novinárskej profesii. „Tam máme na Slovensku ešte hodný kus cesty pred sebou, ale je našou povinnosťou prispieť k tomu, aby sa zvýšila úcta verejnosti k novinárskej profesii,“ dodal Heger.

Monitorovacia skupina pod vedením holandskej poslankyne Sophie in ‚t Veldovej podľa neho ocenila aj reformné kroky a proces očisty justície, polície a prokuratúry, ktoré na Slovensku súčasná vláda zaviedla.

- reklama -

Heger sa v prípade novinárskych otázok vyjadril aj k polemikám o možných riešeniach, na ktorých pracuje odborná komisia pre obnovu dôvery v právny štát, a v tomto kontexte i k vyjadreniam koaličného partnera Sme rodina o možnom odchode z koalície, ak nastanú neakceptovateľné zmeny týkajúce sa generálnej prokuratúry a paragrafu 363. Heger upozornil, že aj on má „červené čiary“ a jednou z nich je spravodlivosť. „Nikdy neurobím obchod v koalícii na úkor riešení, ktoré presadzujú spravodlivosť, som na to ochotný aj obetovať ústavnú väčšinu,“ upozornil. Verí však, že riešenia odbornej skupiny nájdu dostatok podpory v koalícii.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás