fbpx
ZahraničnéKapitalizmus je od slova kapitál: Panika na trhoch kvôli...

Kapitalizmus je od slova kapitál: Panika na trhoch kvôli švajčiarskej banke

-

Kapitalizmus je od slova kapitál: Panika na trhoch kvôli švajčiarskej banke

Správa o prevzatí Credit Suisse európske trhy neupokojila

        Frankfurt nad Mohanom 20. marca (TASR) – Prevzatie švajčiarskej banky Credit Suisse jej domácim konkurentom UBS zatiaľ neposilnilo dôveru v európsky finančný sektor. V pondelok ráno po otvorení búrz akcie bánk v Nemecku a vo Francúzsku prudko klesli. Napríklad cena akcií Deutsche Bank sa prepadla o takmer 10 % a Commerzbank o viac ako 7 %. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.


        Vo Francúzsku akcie poskytovateľov finančných služieb a poisťovní čiastočne padali hlboko do červených čísel. Európsky bankový index klesol o 5,3 % a index poisťovní o 3,3 %. Akcie Credit Suisse strácali takmer 64 %. Cena akcií UBS krátko po začiatku obchodovania na burze v Zürichu klesla o takmer 9 %.

- reklama -


        Na základe dohody, ktorú sprostredkovala švajčiarska vláda, prevezme druhú najväčšiu švajčiarsku banku Credit Suisse jej väčší rival UBS. O fúzii informovali v nedeľu (19. 3.) večer švajčiarske regulačné úrady a šéfovia oboch finančných inštitútov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás