fbpx
NázoryJozef Banáš obviňuje Čaputovú z diletantizmu a oportunizmu

Jozef Banáš obviňuje Čaputovú z diletantizmu a oportunizmu

-

Jozef Banáš obviňuje Čaputovú z diletantizmu a oportunizmu

Bývalý politik a spisovateľ Jozef Banáš si myslí, že názory prezidentky SR Zuzany Čaputovej na obrannú dohodu s USA sú výsledkom jej neskúsenosti a neistoty v oblasti medzinárodnej politiky. Prezidentku taktiež obviňuje z diletantizmu a oportunizmu. Jej tvrdenie, že názor občanov, že za novou eskaláciou napätia je v prvom rade USA a NATO, je omyl, považuje za výsledok jej pôsobenia v uzatvorenej bubline bratislavského kaviarenského prostredia.

„Mám k našej hlave štátu viaceré výhrady, najmä jej očividnú neskúsenosť a neistotu v medzinárodnej politike, ktorá môže byť v kombinácii s diletantizmom a oportunizmom fatálna. O to viac by však človek v takejto situácii mal počúvať nielen svojich poradcov (ak vôbec pre zahraničné a bezpečnostné otázky dajakých má) a nečítať len tlačové zvodky vypracované tými istými poradcami, ale poznať aj názory tých, s ktorými sa nestotožňuje. Inak by nemohla povedať k výsledkom prieskumu, že je to omyl a zrejme výsledok pôsobenia silnej propagandy. Tu som skutočne šiel do kolien. Ak toto povie prezidentka krajiny, v ktorej všetky korporátne médiá chŕlia dvadsaťštyri hodín denne protiruskú propagandu, nekriticky glorifikujú Spojené štáty, tak mám ale skutočne vážne obavy o príčetnosti jej poradcov,“ tvrdí Banáš vo svojom statuse na Facebooku.

Ľudia na rozdiel od Čaputovej vraj žijú v tejto krajine

Expolitik taktiež tvrdo skritizoval Čaputovej postoj k názoru občanov, ktorých veľká časť sa v prieskume vyjadrila, že za eskaláciou napätia vo východnej Európe stoja predovšetkým USA a NATO. „Ten prieskum práve preto dopadol tak, ako dopadol, lebo ľudia na rozdiel od Vás a Vašich poradcov žijú v tejto krajine a nie v dajakej bratislavskej kaviarenskej bubline izolovanej od reálneho života,“ odkázal Banáš hlave štátu.

„Nehovorte o NATO, ale o USA“

Banáš zároveň konštatuje, že súčasná snaha USA a slovenskej vlády o podpísanie obrannej dohody je predovšetkým aktivitou USA, nie NATO.

Známy autor kníh zároveň upozorňuje na absenciu logiky v rámci celej témy. Príde mu podozrivé, že sú nám Američania ochotní platiť za to, že budú ochraňovať Slovensko.

„Pani prezidentka, nepleťte si prosím pojmy NATO a USA. Hovoríte o pomoci NATO Slovensku. Nepočul som, že by nám chceli prísť na pomoc Belgičania, Dáni, Islanďania či Albánci, ale jediní, ktorí nám za každú cenu, silou mocou aj proti vôli väčšiny občanov chcú zubami – nechtami pomáhať, sú Američania. Nehovorte preto o NATO, ale o USA,“ doplnil Banáš.

Prečo sú nám USA ochotní zaplatiť za našu ochranu?

Známy autor kníh zároveň upozorňuje na absenciu logiky v rámci celej témy. Príde mu podozrivé, že sú nám Američania ochotní platiť za to, že budú ochraňovať Slovensko. „Je pozoruhodné, že záujem USA chrániť nás je natoľko vrúcny, že sú nám za ich ochranu ochotní ešte aj platiť. Nedávno prezident Biden vyhlásil, že má v úmysle rozmiestniť vo východnej Európe ďalších amerických vojakov. Chcem veriť, že sa Vás americká administratíva aspoň zdvorilostne spýta, čo by ste na to, ako hlava zvrchovaného štátu povedali,“ ironicky dodal Banáš.

Autor: Peter Partila

Zdroj: ereport.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás