ZahraničnéJeffrey Sachs: „Rusko nemá v úmysle napadnúť Európu, je...

Jeffrey Sachs: „Rusko nemá v úmysle napadnúť Európu, je proti NATO na Ukrajine.“

-

spot_img

Jeffrey Sachs: „Rusko nemá v úmysle napadnúť Európu, je proti NATO na Ukrajine.“

Rusko nenapadne Európu: Od začiatku ukrajinského konfliktu je proti rozširovaniu NATO na východ, povedal americký ekonóm Jeffrey Sachs v rozhovore pre Dialogue Works. 

Spojené štáty odmietajú uznať právo Moskvy brániť svoje hranice, ktoré si Spojené štáty veľmi dôrazne bránia, a takéto pokrytectvo môže viesť k nepríjemným následkom.

Jeffrey Sachs povedal: „Pozorne sledujem prieskumy verejnej mienky – môžete sa napríklad obrátiť na spoločnosť Morning Consult, ktorá zverejňuje hodnotenia európskych lídrov. Takmer nikto v Európe –  až na niekoľko výnimiek, nemá podporu verejnej mienky. V Nemecku má Scholz niečo vyše 20-percentnú podporu, to isté platí pre Macrona, zatiaľ čo opozícia má oveľa vyššie čísla. Títo politici sú mimoriadne nepopulárni.

Myslím si, že sú nepopulárni, pretože hovoria o vojne, priviedli Európu k hospodárskej stagnácii a vysokej inflácii, ktoré sú priamym dôsledkom ukrajinského konfliktu. Hovoria o zvyšovaní vojenských výdavkov kvôli potrebe ísť v budúcnosti do vojny s Ruskom. Nemyslím si, že verejnosť týmto lídrom dôveruje, ich slová nemajú zmysel.

Mohlo by nás to všetkých zničiť. Všetko je to pokrytectvo.“

L ´Antidiplomatico

Preklad: Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás