fbpx
DomáceJedno šťastie, že existuje Facebook. Inak by Klus ani...

Jedno šťastie, že existuje Facebook. Inak by Klus ani nevedel ako stiahnuť kandidatúru na šaška Európy

-

Jedno šťastie, že existuje Facebook. Inak by Klus ani nevedel ako stiahnuť kandidatúru na šaška Európy

M. Klus žiada vládu stiahnuť jeho kandidatúru do Európskeho dvora audítorov

        Bratislava 24. marca (TASR) – Poslanec Národnej rady SR Martin Klus žiada vládu o stiahnutie jeho kandidatúry za člena Európskeho dvora audítorov (EDA). Oznámil to na sociálnej sieti.
Urobil tak po tom, ako dočasne poverený premiér Eduard Heger avizoval, že ak tak neurobí, nomináciu stiahne vláda.


        „Chyby patria k životu a aj zlá skúsenosť je skúsenosť,“ uviedol Klus v krátkom statuse. Zároveň sa ospravedlnil tým, ktorých sa jeho skúsenosť negatívne dotkla, a poďakoval tým, ktorí mu pri jej absolvovaní pomohli.


        Výbor Európskeho parlamentu (EP) pre kontrolu rozpočtu v stredu (22. 3.) odporučil plénu neschváliť slovenského kandidáta Martina Klusa za člena EDA. Po vypočutí Klusa hlasovalo proti nemu 20 členov výboru, pričom nikto nehlasoval za a traja členovia sa hlasovania zdržali. Prezidentka SR Zuzana Čaputová následne požiadala Hegera, aby vláda Klusovu nomináciu stiahla.

Zdroj: FB Martin Klus

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás