fbpx
NázoryJE BIDEN VYDIERANÝ, ABY VYSLAL AMERICKÉ BOJOVÉ JEDNOTKY NA...

JE BIDEN VYDIERANÝ, ABY VYSLAL AMERICKÉ BOJOVÉ JEDNOTKY NA UKRAJINU?

-

JE BIDEN VYDIERANÝ, ABY VYSLAL AMERICKÉ BOJOVÉ JEDNOTKY NA UKRAJINU?

Miliardárske elity využívajú svoju moc nad médiami, politickou triedou a verejnou mienkou, aby prinútili Joea Bidena vyslať americké jednotky na Ukrajinu, aby zabránili ruskému víťazstvu. Idiotskí konzervatívci si myslia, že médiá si tentoraz skutočne robia svoju prácu tým, že presne informujú o údajných Bidenových priestupkoch. Faktom však je, že médiá jednoducho dokazujú, že môžu kedykoľvek zmeniť postoj a presadzovať elitársku agendu.


- reklama -

Nikto by nemal byť prekvapený, že „problém s dôvernými dokumentmi“ JoeaBidena vznikol v rovnakom čase, keď kľúčové mesto na Ukrajine Soledar oslobodili ruské jednotky. Všetky nedávne správy z frontu naznačujú, že ruská armáda neustále dobýva viac územia vo východnej časti krajiny a spôsobuje ukrajinským silám ťažké straty. Stručne povedané, ukrajinská armáda je tvrdo porazená a núti amerických vojnových plánovačov, aby prehodnotili svoj prístup. To, čo musia USA urobiť, aby zvíťazili vo svojej zástupnej vojne s Ruskom, je získať koalíciu národov (USA, Poľsko, Rumunsko a Spojené kráľovstvo), ktoré sú ochotné zapojiť bojové jednotky do konfliktu s tichým porozumením, že NATO sa priamo nezúčastňuje na žiadnej pozemnej vojne s Ruskom.


Biden predtým odmietol myšlienku vyslania vojsk na Ukrajinu a uznal, že by to bolo ako začať tretiu svetovú vojnu. Ale keď škandál s „dôvernými dokumentmi“ naberá na obrátkach, poddajný prezident sa pravdepodobne postaví do pozoru a urobí všetko, čo od neho agresívny zahraničnopolitický establišment požiada. Stručne povedané, klapku dokumentov využívajú mocní sprostredkovatelia v zákulisí, ktorí vydierajú prezidenta, aby sledoval svoje vlastné úzke záujmy. Nad hlavňou majú Brandona.
Väčšina čitateľov si bude pamätať, že notebook HunteraBidena obsahuje množstvo informácii, týkajúcich sa obrovského vplyvu rodiny Bidenovcov. Všetky tieto informácie boli zámerne potlačené mainstreamovými médiami, aby vydláždili cestu pre Bidenovo víťazstvo v prezidentských voľbách v roku 2020. Prečo sa teda – čudujeme sa – stal tento nový škandál hlavnou správou, zatiaľ čo príbeh notebooku bol úplne pochovaný? A prečo najagresívnejší neoconi v Senáte, ako napríklad Lindsey Graham, žiadajú o „špeciálneho poradcu“, keď sa nesnažili odhaliť nepríjemné detaily notebooku? Toto je z článku zero hedge:https://www.zerohedge.com/political/second-cache-classified-biden-documents-found-different-location

Uisťujem vás, že ak Biden zajtra oznámi rozmiestnenie amerických bojových jednotiek na Ukrajine, Graham okamžite stiahne svoju žiadosť o zriadenie osobitnej rady. Toto je Ukrajina, nie tajné dokumenty alebo potenciálne nezákonné prezidentské správanie. A čokoľvek si myslíte o Bidenovi, nechce byť prezidentom, ktorý začal tretiu svetovú vojnu.

Bohužiaľ, elity, ktoré ovládajú médiá, politikov a väčšinu bohatstva národa, sú odhodlané konflikt rozšíriť, a preto sa naratív v médiách za posledný týždeň dramaticky zmenil. Pozrite si tento krátky klip z článku CNN, ktorý doteraz neúnavne propagoval mém „Ukrajina vyhráva“ posledných 11 mesiacov.

Situácia je kritická. Obtiažna. Držíme sa posledného,“ povedal vojak.
Vojak je zo 46. mobilnej leteckej brigády, ktorá vedie boj Ukrajiny za udržanie Soledarutvárou v tvár masívnemu náporu ruských vojsk a Wagnerových žoldnierov. Vojak povedal, že verí, že ukrajinskí vojenskí vodcovia nakoniec opustia boj o Soledar a čudoval sa, prečo tak ešte neurobili. https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-1-10-23/index.html

Každý chápe, že mesto bude opustené. Každý to chápe,“ povedal. „Chcem len pochopiť, aký zmysel má boj z domu do domu. Prečo zomrieť, ak ho aj tak opustíme dnes alebo zajtra?“ Nikto vám nepovie, koľko mŕtvych a zranených je. Pretože nikto to nevie s istotou . Ani jedna osoba,“ povedal. „Nie v centrále. Nikde nie. Pozície sa prijímajú a obnovujú neustále. To, čo bolo doteraz naším domovom, sa na druhý deň stáva Wagnerovým.

„V Soledare nikto nepočíta mŕtvych,“ dodal. Situácia je kritická. Obtiažna. Držíme sa posledného,“ povedal vojak. („Situácia vo východoukrajinskom meste je kritická,“ CNN).


Vidíte rozdiel v pokrytí? Už žiadne príbehy o „odvážnych“ Ukrajincoch, ktorí odpudzujú strašidelných ruskýchorkov. Nie. Namiesto toho je tu chladná a trpká pravda: Ukrajina prehráva a tvrdo stráca. Ako však vysvetlíte tento náhly „naratívny posun“? A prečo Washington Post poskytol platformu pre dvoch vojnových jastrabov z bývalej administratívy Georgea W. Busha, aby vášnivo prosili o núdzovú vojenskú podporu s cieľom odvrátiť zimnú ofenzívu Ruska? Bývalá ministerka zahraničných vecí Condoleezza Riceová a bývalý minister obrany Robert Gates zúfalo a v poslednej chvíli prosili o okamžitú pomoc, aby sa zabránilo kolapsu ukrajinských síl v Donbase: „Čas nie je na strane Ukrajiny“, Condoleezza Rice a Robert Gates, WVNews.

Za normálnych okolností sú starší členovia politického establišmentu vo svojich vyhláseniach umiernenejší, ale nie tu. Toto je čisté, očividné zúfalstvo. Rice a Gates jednoznačne vyhlasujú, že Ukrajina je v zúfalej situácii, ich hospodárstvo a infraštruktúra sú v troskách, milióny ľudí utiekli z krajiny a väčšina prírodného bohatstva národa je pod cudzou kontrolou. Je to katastrofa; a je to katastrofa, ktorú chcú Gates a Rice riešiť pumpovaním ďalších zbraní do zlyhávajúceho štátu, ktorý nemá žiadne vyhliadky na víťazstvo vo vojne. Dáva to zmysel?

V tejto chvíli sa ukrajinské frontové línie rozpadajú práve vtedy, keď sa rozpadá ilúzia, že vojny sú určované kompetenciou jej propagandistických služieb. To, čo zostáva, je hroziaca vyhliadka, že Rusi sú v podstate na pokraji víťazstva v najkrvavejšom a najnedomyslenejšom požiari tejto vojny -Bachmute, východnom dopravnom uzle, ktorý bude pravdepodobne zlomovým bodom v širšej kampani. Keď Bakhmut padne, Ukrajinci budú nútení ustúpiť do tretej a štvrtej obrannej línie a tlačiť vojnu bližšie a bližšie k Dnepru a potom k Kyjevu. Šachovnicová vlajka sa postupne dostáva do popredia. 

Zdroj: https://www.unz.com/mwhitney/is-biden-being-blackmailed-to-send-us-combat-troops-to-ukraine/

Contro, Frank Williams

Preklad: Dana Bystrická

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás