fbpx
ZahraničnéJaponská farmafirma Kowa: Ivermektín účinkuje proti omikronu a iným...

Japonská farmafirma Kowa: Ivermektín účinkuje proti omikronu a iným variantom

-

Japonská farmafirma Kowa: Ivermektín účinkuje proti omikronu a iným variantom

Tokio 31. januára (TASR) – Japonská farmaceutická spoločnosť Kowa v pondelok vyhlásila, že antiparazitické liečivo ivermektín preukázalo v rámci neklinického výskumu „antivirotický účinok“ proti variantu omikron a iným mutáciám koronavírusu SARS-CoV-2. Napísala o tom agentúra Reuters s tým, že spoločnosť k vyhláseniu neposkytla podrobnejšie informácie.

Firma Kowa skúša ivermektín pri liečbe covidu v spolupráci s tokijskou súkromnou medicínskou vysokou školou Kitasato. Ivermektín je pôvodne antiparazitikum, ktoré sa používa v humánnej aj veterinárnej medicíne.

Ako pokračuje agentúra Reuters, propagácia ivermektínu ako lieku proti covidu vyvolala vo svete značné kontroverzie. Japonské úrady jeho použitie proti tomuto ochoreniu nepovolili. Svetová zdravotnícka organizácia, americká Správa potravín a liečiv či Európska agentúra pre lieky opakovane varovali pred jeho používaním na tieto účely.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás