fbpx
NázoryJ. Laššáková: Rozdiel medzi Šeligom a Ficom v otázke...

J. Laššáková: Rozdiel medzi Šeligom a Ficom v otázke predčasných volieb? Veľmi veľký!

-

J. Laššáková: Rozdiel medzi Šeligom a Ficom v otázke predčasných volieb? Veľmi veľký!

„Ak chceš spoznať charakter človeka, daj mu moc!“ Abraham Lincoln

Existuje pravidlo, podľa ktorého spoznáte človeka. Nielen to vyššie uvedené. Stačí, keď si jeho konanie porovnáte v situácii veľmi podobnej tej, ktorú sám kritizoval, ale ak sa v nej ocitne on, správa sa tak ako ten, koho kritizoval.

Robert Fico v roku 2018 predčasné voľby nepodporil. Dnes ich svojimi aktivitami chce vyvolať. V roku 2018 vykrikoval Juraj Šeliga, že je nutné vypísať predčasné voľby.

Rozdiel v oboch pánoch je veľký, avšak podstatný je v tom, že pán dnes už poslanec Šeliga v roku 2018 iba vykrikoval, kým v roku 2021 už expremiér Robert Fico zorganizoval kampaň na zber podpisov na vyvolanie referenda na vypísanie predčasných volieb. V roku 2018, teda v časoch vykrikovania Šeligu, bol prezidentom SR Andrej Kiska. Ten aj prijal v prezidentskom paláci pána Šeligu ako aktivistu. Otázka hodná Hamleta: vyhlásil či nevyhlásil by Andrej Kiska referendum na vypísanie predčasných volieb, ak by sa pán Šeliga viac snažil pracovať a menej vykrikovať a potrebné podpisy by zozbieral?

Pán poslanec Šeliga sa dnes tvári, že kritizuje Fica za rok 2018 a porovnáva so súčasnosťou. Situácia je však iná. Štát je v rozklade, základné pravidlá materiálneho právneho štátu sa nedodržiavajú a jediný, kto týmto stavom trpí a ešte len poriadne trpieť bude, je občan.

Pán Šeliga jasne svojimi vyhláseniami napľul do očí občanovi, nie Robertovi Ficovi. Jedinú šancu má občan iba vtedy, ak sa voči Šeligovi a jemu podobným indivíduám zachová v budúcnosti tak, ako oni voči občanovi dnes. Pri budúcich voľbách, pán Šeliga, urobíme presne to, čo vy robíte teraz s nami: zabudneme na vás a vy zmiznete z politickej scény!

Šeliga sa nechal počuť, keď na sociálnej sieti uviedol, teda odkázal odkázal opozícii: Počkajte si na porážku v riadnych voľbách

Jeho reakcia na Facebooku:

Skrátenie volebného obdobia – “tak určite!”

Nemyslím si, že pani prezidentka Čaputová urobila pri referende chybu tým, že sa obrátila na Ústavný súd Slovenskej republiky.

Robert Fico a Peter Pellegrini, hlavní autori referenda veľmi dobre vedeli, že táto otázka je sporná. Ústavný súd to koniec koncov jasne konštatoval vo svojom rozhodnutí. Páni z opozície nezvládli napísať jasne a “ústavne” čisto referendovú otázku a tak si našli výhovorku – prezidentku republiky. Nehovoriac o tom, že Robert Fico ešte cynicky poslal na konzultáciu otázky, ktoré neboli v súlade so zákonom.

Otázka referenda nesmie byť hračkou v rukách politikov, je to vážna vec a Ústavný súd má k nej čo povedať. To, že kolegovia z opozície takto “ľachtikársky” využili podpisy občanov je ich vizitka… Ono, niet sa čomu čudovať, chcú sa vrátiť k moci stoj, čo stoj. To, že pred 3 rokmi vyhlasovali, že referendum ani za nič na svete, na to už zabudli.

Nesúhlasím s predsedom parlamentu Kollárom v otázke skrátenie volebného obdobia a novely ústavy. V otázke novely ústavy mi príde rizikové prijať jednoduchú novelu, ktorá umožňuje referendá vyhlasovať “hore – dole”. Doba, kde sociálne siete mávajú verejnou mienkou vyžaduje opatrnosť a ochranu demokracie. Referendum je riešením, ktoré je krajné a podmienky sú úmyselne prísne. Inak môžeme mať voľby každý rok a žiadna vláda neurobí nič. Povedzte mi, kto bude robiť reformy, ktoré sú vždy na začiatku nepopulárne…

Absolútne však nesúhlasím, aby sme skrátili aktuálne volebné obdobie a vydláždili cestu Robertovi Ficovi a jeho spoločníkom. Nejdem menovať všetky kauzy, dobre ich poznáte. Za všetky spomeniem len dve – kauza Očistec a Dobytkár je vizitkou vlády R. Fica a P. Pellegriniho.

Môj odkaz je preto jasný, skrátenie volebného obdobia a pomoc R. Ficovi k návratu k moci – “tak určite”. Počkajte si pekne na riadne voľby a ďalšiu porážku. Nezabúdajme, bič vždy plieska na konci.

Zdroj: Facebook Judity Laššákovej, Facebook Juraja Šeligu

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás