fbpx
NázoryJ. Laššáková: Hovorca prezidentky včera povedal, že zmluva s...

J. Laššáková: Hovorca prezidentky včera povedal, že zmluva s USA ešte nie je dojednaná. Prečo potom o nej dnes hlasovala vláda? Už neplatí, keď nie je dojednané všetko, nie je dojednané nič?

-

J. Laššáková: Hovorca prezidentky včera povedal, že zmluva s USA ešte nie je dojednaná. Prečo potom o nej dnes hlasovala vláda? Už neplatí, keď nie je dojednané všetko, nie je dojednané nič?

Mohol by mi niekto, prosím, vysvetliť, ako označiť fázu prípravy dvojstrannej zmluvy medzi SR a USA?

Asi „ocitnutie sa slov na papieri“, keďže hovorca pani prezidentky vydal tlačovú správu, že podľa Zuzany Čaputovej zmluva nie je ešte „dojednaná“. Tak prečo o tom teraz diskutuje vláda? Už neplatí, že „ak nie je dojednané všetko, tak nie je dojednané nič“? O čom sa vlastne teraz bavia na vláde? O „nedojednanom“ budúcom čude?

Čl. 125a Ústavy SR hovorí, že „Návrh na rozhodnutie podľa odseku 1 môže podať ústavnému súdu prezident Slovenskej republiky alebo vláda pred tým, ako predloží dojednanú medzinárodnú zmluvu na rokovanie Národnej rady Slovenskej republiky.“

Okrem toho by ma zaujímal aj postoj ministerstva životného prostredia k tejto zmluve. Ako kalkuluje s emisnými kvótami kvôli tzv. Zelenej dohode, kde sme sa zaviazali plniť ambiciózny plán znížiť uhlíkovú stopu o 55 % do roku 2030?

Keďže Američania si sem môžu podľa „nedojednanej“ dohody priniesť aj vozidlá s obsahom 5 litrového motora.
A čo na toto ustanovenie pani prezidentka preferujúca zelenú politiku EÚ?

Zdroj:

https://t.me/JuditaLassakova/15?fbclid=IwAR3zKVZ-wedjzdLgYBnLcA2wzR3FQkceNQR2RwCYCyLadghFPO2C8GzE2JM

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás