fbpx
NázoryJ. Laššáková faktami rozložila Remišovú a Šeligu

J. Laššáková faktami rozložila Remišovú a Šeligu

-

J. Laššáková faktami rozložila Remišovú a Šeligu

NIEKTORÉ POLITICKÉ STRANY A ICH VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI

Slovenská politika sa dlhšiu dobu zmieta v kŕči. Postavy a postavičky tváriace sa ako politickí lídri a výrazné či významné osobnosti sa pretekajú v tom, aby boli na titulke bývalého mediálneho hlavného prúdu. Keďže mnohí nemajú ani len tému, nieto ešte výtlak, tak sa snažia o jediné. Sledovaním iných sa doslova a do písmena priživiť na cudzích témach, cudzej práci, prípadne zmeniť aj svoje vnútorné presvedčenie. Predať svoju dušu za titulku.

I keď sa v tomto odseku možno našli mnohí, dnes je reč konkrétne o strane Za ľudí. Nieže by tieto metódy neboli vlastné aj iným stranám a straníkom. Lenže na rozdiel od bezvýznamných, v žiadnom prieskume ani len nefigurujúcich strán, je strana Za ľudí ešte stále v parlamente a aj súčasťou vlády SR. Takže si dovolím pár poznámok k jej dvom „výrazným“ a „významným“ osobnostiam:

1. Veronika Remišová:

a) Reč je o osobnosti, ktorá má odpoveď na všetko. Síce nie vždy správnu, ale má! Hlavnou odborníčkou je aj tak na problematiku strany Smer-SD, ale má isté nadanie aj na vytváranie pexesa. Nie však pre deti, ale vraj si ho môžu pozrieť orgány činné v trestnom konaní a postupovať podľa jej obrázkov.

b) Už človek ani nekomentuje, keď je evidentné, že si podpredsedníčka vlády SR pletie výkon väzby s výkonom trestu odňatia slobody. Veď „basa ako basa“! Hlavné je, že dotyčný sedí!

c) Téma, ktorá ju nenechá nikdy chladnou, je aj Maroš Žilinka. Najnovšie je známa jej kritika cesty generálneho prokurátora do Ruskej federácie. Hlboké nepochopenie nutnosti tejto cesty asi rozviniem inde. Dnes stačí podotknúť, že Žilinka na rozdiel od mnohých, právo ovláda a aj vie, čo robí.

d) Najnovšie sa pani Remišová cíti povolaná na komentovanie tzv. obrannej dohody medzi vládou SR a USA. Pre agentúru TASR poskytla strana Za ľudí vyjadrenie, že táto dohoda je „správnym signálom smerom k partnerom NATO“. A teraz k veci:

e) Pamätáte si škandál „Remišová-gate“? Vraj jej nejaký záhradník priniesol odpočúvacie zariadenie, ktoré našiel. Remišová okamžite zvolala tlačovku, kde vykričala do sveta, že „smeráci“ odpočúvajú novú vládu, lebo zariadenie bolo inštalované za vlády Pellegriniho. Akoby nestačilo pozorovať facebookové statusy slovenských politikov, aby tajné služby cudzích štátov mali jasno v slovenskej politike, všakáno?!

f) Po zvolaní tlačovky a teatrálnom zatýkaní ľudí, sa na tlačovku postavil aj Pellegrini. Povedal, že zariadenie tam naozaj dosadili za jeho éry. Háčik však bol v inom! Ani on, ani nikto iný z jeho vlády nevedel kto, kde a kedy, pretože pri takýchto operáciách platí zásada „vedieť iba to, čo musíš“. A hlavne: bolo to po dohode s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Pretože s ním sa rozprával o kybernetických útokoch, ktoré zaznamenali slovenské tajné služby. Na zistenie toho, kto je za týmito útokmi, obe spriatelené tajné služby vymysleli plán, ktorý Veronika Remišová odhalila.

g) Výsledok? Pani Remišová prostredníctvom médií vyzradila hackerom, že Slovenská republika poskytla súčinnosť pri odhaľovaní nebezpečnej špionáže zameranej na tajomstvá štátov NATO! Celá spolupráca s Francúzmi sa dostala na titulky a hackeri sa mohli stiahnuť. Opätovne sme teda dokázali, že nie sme spoľahlivý partner. Blahoželám, toto bola ukážka úplnej neschopnosti a totálneho zlyhania ministerky. Opätovné, lebo nezostalo iba pri ňom. Jej prešľapy by stačili na trojdielny román! Pri jej kvalitách asi s otvoreným koncom…

2. Juraj Šeliga:

a) Apolitický aktivista, ktorý odvolal protesty Za slušné Slovensko hneď potom, ako sa bol poradiť v prezidentskom paláci s vtedy úradujúcim prezidentom Kiskom, čo samozrejme dodnes odmieta. Málokoho prekvapil jeho následný vstup do strany, ktorú Andrej Kiska založil po tom, ako sám tvrdil, že do straníckej politiky nepôjde. Skrátka úplná súhra vysloveného s uskutočneným!

b) Šeliga porušil zákazy covidových opatrení, za ktoré sám hlasoval a schvaľoval. Síce sa následne vzdal svojej funkcie podpredsedu Národnej rady SR, ale to až potom, ako médiá o niekoľko dní neskôr zverejnili jeho fotku, ako po záverečnej zotrváva v bare. Neurobil sebareflexiu na druhý deň, kedy si mohol uvedomiť svoje zlyhanie, ale až o pár dní, keď jeho fotky obleteli slovenský internet.

c) Svoje pochybenia nepovažuje za zlyhanie, ktoré by malo okamžite viesť k samo-vylúčeniu sa z politiky – toto sám tvrdil pred voľbami. Svojich priaznivcov, lebo aj takí sú, kŕmi vyjadreniami na adresu Maroša Žilinku a tém, ktoré pertraktujú slovenské médiá. Chcieť sa zapáčiť médiám a byť na titulke je asi nutnosť. Pre politika Šeligovho (ne)formátu asi nevyhnutnosť. Vlastnej témy nieto, tak na kritike iných. Hlavne tých, ktorých prácu kritizujú aj médiá. Aj keď je cena za propagáciu porušenie vlastných zásad. Veď médiám sa treba zapáčiť, tak treba hovoriť to, čo aj médiá prostredníctvom svojich komentátorov.

Strana Za ľudí nie je jediná, ktorá má problémy odzrkadľujúce sa v nízkych číslach preferencií v prieskumoch. Kým boli títo ľudia aktivisti a poukazovali na pochybenia vládnucich činiteľov, svet bol v poriadku. Právom každého občana je kritika vládnej moci. Politikovi sa neverí – politika treba kontrolovať. Dnes je už situácia iná. Ľudia uverili predvolebným sľubom a svojimi hlasmi vo voľbách dali týmto ženám a mužom dôveru pretavenú do moci, ktorú zastupujú dnes. Tým však tieto postavy stratili možnosť sa vyjadrovať ohľadne práce ostatných. Dnes od nich občania očakávajú výsledky na zlepšenie situácie na Slovensku. Neustále kritizovanie Maroša Žilinku, okrem toho, že je to už únavné sledovať, ako sa tým sami strápňujú, a nekonečné reči o tom, „lebo Smer“, už občanom nestačia. Ak to robiť nevieš – choď od toho a daj priestor niekomu, kto to robiť vie – by malo platiť nielen pri stavbe domu, aby sa nezosypal na hlavu majiteľa, ale v prvom rade pri budovaní štátu. Snáď sa takýchto politikov na Slovensku dočkáme. Lebo práca tých, čo majú mandát teraz, je úplné zúfalstvo! Na pár výnimiek, samozrejme. Zas veľa ich nie je…

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. VECI-VEREJNÉ, dávam do pozornosti. kauza za kauzou….MIMORIADNESPRAVY.SK
    Pod agroministrom Vlčanom sa trasie stolička! Korupciu chcel pred verejnosťou ututlať! – Mimoriadne správy

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás