fbpx
NázoryJ. Laššáková: Čaputová žiada ľudí o očkovanie, avšak 600tisíc...

J. Laššáková: Čaputová žiada ľudí o očkovanie, avšak 600tisíc podpisov o referedum odingorovala

-

J. Laššáková: Čaputová žiada ľudí o očkovanie, avšak 600tisíc podpisov o referedum odingorovala

Zväčša sa hlasuje rukou. Občas nohami. Dnes na Slovensku odmietaním očkovania

• Vraj je panika na ministerstve zdravotníctva a tá celkom dobre odzrkadľuje zdesenie na Ústavnom súde SR, ktorý si láme hlavu nad tým, ako má zdôvodniť úplné pošliapanie ústavných princípov a pevných základov demokracie označením referenda o vypísaní predčasných volieb za protiústavné.

• Plná zaočkovanosť druhou dávkou vakcíny obyvateľstva je na úrovni 30 %. Čo je podľa „elitných expertov“ málo a je nutné zvýšiť zaočkovanosť populácie.

- reklama -

• Keďže sa aj Rada Európy a aj Európska únia vyjadrili, že je nutné dodržať zásady materiálneho právneho štátu a hlavne proporcionalitu, nikto si zatiaľ netrúfa predkladať návrh zákona o povinnom očkovaní, keďže obe medzinárodné organizácie odmietli povinné očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Takže niektorým slovenským mudrcom nezostáva iné ako strašiť, vyhrážať sa alebo inak manipulovať verejnú mienku. Jediným efektom je zatiaľ zúfalstvo bezmocných a ukazuje sa, že aj veľmi neschopných. To musí poniektorých bolieť, že ešte aj Orbán zvládol túto problematiku lepšie.

• Úplné zúfalstvo presakuje na povrch, keď z obrazoviek skáče na nezaočkovaných občanov Slovenskej republiky príklad Ruskej federácie, ktorá zavádza povinné očkovanie. Samozrejme, iba v niektorých oblastiach, ale veď „prečo by sme nepoužili“…

• Vyjadrenia politikov, medzi nimi aj prezidentky SR, ktorá skáče z jedného média do druhého a prehovára občanov, aby sa dali zaočkovať. Ona prehovára lídrov opozície, aby vystúpili aj oni a vychválili očkovanie proti Covid-19.

• Pani prezidentka zjavne nevie čítať politiku, ale ani nálady obyvateľstva. Ak by teraz tí dvaja, ktorí vyzývali občanov na zber podpisov za vypísanie referenda na vyvolanie predčasných volieb, začali prehovárať ľud na povinné očkovanie, lebo si to pani prezidentka „želá“, stratili by voličov. Pellegrini nie je síce taký skúsený ako Fico, ale ani o jednom z týchto pánov sa nedá povedať, že by boli politickí analfabeti alebo politickí idioti!

• Mimochodom, pani prezidentka, vy ste sa cca 600 000 voličom obrátili chrbtom a dali ste ich podpisy do šuflíka a teraz chcete od nich, aby vás počúvli?! To ako fakt?! Smejem sa, až mi je zle. Porušili ste ich práva, zadupali do zeme princíp pôvodu moci v štáte a teraz chcete od nich službičku? Keď je každému jasné, že ani dve tretiny zdravotníkov sa nenechali zaočkovať?

• No, klesajúce preferencie dôveryhodnosti pani prezidentky sú asi odpoveďou na to, ako hodnotia občania jej prácu.

• Ministerstvo zdravotníctva si urobilo „stranícku schôdzu“ či politické školenie mužstva so šéfmi slovenských médií, aby zvýšili propagáciu očkovania. Vraj tam odzneli také perly ako „delta variantu sa nevyhneme“, „treba zvýšiť zaočkovanosť populácie na 90 %“ a podobne. Skrátka minister a štátni tajomníci apelovali na novinárov, aby zvýšili povedomie ľudí o nevyhnutnosti očkovania. Tieto informácie mi poskytol dobrý a hlavne tajný (a tým aj zostane) zdroj. Vidno, že miera zúfalstva stúpa. No vidno aj to, že si nedovolia zmeniť dobrovoľné očkovanie s experimentálnou vakcínou na povinné. Zatiaľ!

• Takže, režim pritvrdzuje! Pokúša sa na všetkých frontoch osloviť zvyšnú populáciu. Klesol už tak hlboko, že sa usiluje maskovať pred zahraničím zlyhanie nafukovaním čísel pomocou očkovania detí vo veku od 12 do 18 rokov.

• Ak by tieto riadky písal konšpirátor, tvrdil by, že tých 30 % je vzorka voličov, ktorí ešte veria prezidentke a vládnej koalícii. V takejto konštelácii preferencií by si súčasný režim nemohol dovoliť vypísať predčasné voľby. Nielenže by padol, ale všetky zvrátenosti, ktoré zaviedol, by padli s ním.

• Takže kuloárne reči, ktoré sa šíria z Košíc, že Ústavný súd SR zamietne referendum o predčasných voľbách, sú viac než pravdivé. Referendum nebude, lebo by bolo úspešné a voľby by vyhrali tí, ktorí vadia tým, ktorí sú teraz pri moci a ich prisluhovačom. Odísť teraz si ešte nemôžu dovoliť. Nestihli ešte rozbiť všetko. Aj keď generálny prokurátor naozaj robí, čo môže, nestíha ich krivdy naprávať. Usilujú sa, čo im sily stačia, no ešte nedosiahli všetko, čo mali v pláne.

• Áno, je zlé, že Smer vládol 12 rokov. Tých 12 rokov totiž predstavitelia súčasného režimu „hladovali“. A podľa preferencií to vyzerá, že druhú šancu už nedostanú. Takže kým náš štát nerozoberú na skrutky, neodídu. Lenže aj vďaka číslam zaočkovanosti populácie vidia, že už nemajú podporu más.

• Resumé: ak si nekompetentný, plamenné reči ti nepomôžu. Frflanie ľudí je normálne. Nenormálna je však nespokojnosť obyvateľstva na úrovni 70 %. A tú tieto dámy a títo páni dosiahli! Gratulujem, pretože to stihli v predtermíne.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

1 komentár

  1. Táto (ne)vládna Covid chunta na čele s našou smetiskovou excelenciou už dávno dostala pokyny z ambasády za plotom, že tretia vlna Covidfašizmu na jeseň príde, aj keby na chleba nebolo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás