fbpx
NázoryJ. Laššáková: AK ZAVEDÚ POVINNÉ OČKOVANIE, NEBUDE TO EÚ,...

J. Laššáková: AK ZAVEDÚ POVINNÉ OČKOVANIE, NEBUDE TO EÚ, ALE NAŠA VLÁDA

-

J. Laššáková: AK ZAVEDÚ POVINNÉ OČKOVANIE, NEBUDE TO EÚ, ALE NAŠA VLÁDA

Tak si to skúsme zhrnúť.

Distribúcia experimentálnych vakcín proti COVID-19 s dočasným povolením prebiehala rýchlo. Ich vývoj a distribúciu financovala Európska únia. Sama EÚ deklaruje, že „vývoj vakcín trvá 10 rokov“, ale proti Covid-19 povolí aj očkovacie látky, ktoré „tímy (…) vyvinuli v časovom rámci 12 – 18 mesiacov“, a preto „Komisia navrhuje nariadenie, ktorým sa pre klinické skúšania vakcín proti ochoreniu COVID-19 (a tiež pre liečbu ochorenia COVID-19), ktoré obsahujú GMO alebo z nich pozostávajú, dočasne povolí výnimka od určitých ustanovení smernice o GMO, to však len na obdobie, počas ktorého sa ochorenie COVID-19 bude považovať za núdzový stav v oblasti verejného zdravia“.

Európska komisia jedným dychom dodáva, že „Spoločný prístup EÚ bude vždy rešpektovať zásadu subsidiarity a právomoci členských štátov v politike zdravia: politiky v oblasti vakcinácie zostávajú v rukách členských štátov“. I keď sama Európska komisia dodáva, že „bude financovať výskum zameraný na nízku zaočkovanosť a nedôveru voči očkovaniu“.

Záver: Európska komisia poskytne súčinnosť v oblasti očkovacej stratégie financovaním vývoja a distribúcie vakcín do členských štátov, poskytne finančnú pomoc aj na výskum vývoja dôvery či nedôvery obyvateľov EÚ k očkovaniu a následne zaplatí aj propagáciu očkovacej stratégie. Podľa zakladajúcich zmlúv EÚ nemá právomoc rozhodnúť o zavedení povinnosti očkovania. Tú majú členské štáty. Takže iba a výlučne politici na Slovensku rozhodnú, či bude alebo nebude zavedené povinné očkovanie proti COVID-19.

Už to jednoduchšie napísať ani nejde: Slovenskí politici na Slovensku rozhodnú, či zavedú povinné očkovanie. Žiaden diktát Bruselu sa nekoná. Ak niekto chce zaviesť povinné očkovanie, nech sa k tomu postaví čelom, nech ide s kožou na trh a nech sa nevyhovára na iného.

Čo dodať na záver k budúcej možnej vakcinačnej povinnosti na Slovensku? Iba jednu poznámku. Myslenie diktátora a demokrata sa líši v tom, že kým prvý nariaďuje a v prípade neuposlúchnutia trestá, druhý si je vedomý, že každé nariadenie zasahujúce do slobôd občana je potrebné vyvažovať nejakou formou satisfakcie. Ak totiž má občan demokratického štátu strpieť zásah do svojich slobôd vo verejnom záujme, štát musí za to občana kompenzovať, aby obnovil rovnováhu vytvorením aspoň minimálnej miery spoločenského konsenzu.

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Laššáková, preber sa z dukátového vlastenectva fejsbúkového kmeňa pod Zoborom, občianskej aliancie chytrých mobilov s odposluchom a dvoma SIM kartami u jedného ucha. Kmeň si zvolil vládu, ktorá je zrkadlovým obrazom televízných truľov vymiesených z podliackých bludov a klamstiev mejštrímu. Označit vládu kmeňa po Zoborom za NAŠU je prinajmenšom bruseľská provokácia. Ako môže byť vláda zbabeľcov, nesiahajúca Jánošíkovi ani po členky, vyškolená anglosaským naratívom klamstiev a mizeráctva NAŠA. Lokajská, zkorumpovaná, diktátorská vláda atlantických školometov, parazitných asociálov a egoistov je všetko možné, len nie NAŠA. Je to vláda cudzích, nebezpečných agentov, prahsprostých lobystov, vaxerov a anglosaských kolonizátorov, škodiacich celému Slovensku. Nieje NAŠA.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás