fbpx
- Reklama -
NázoryJ. HABÁNIK (SMER - SD): JE NEPRIJATEĽNÉ, ABY...

J. HABÁNIK (SMER – SD): JE NEPRIJATEĽNÉ, ABY PCR TESTY PRE DETSKÉ LETNÉ TÁBORY HRADILI RODIČIA

-

J. HABÁNIK (SMER – SD): JE NEPRIJATEĽNÉ, ABY PCR TESTY PRE DETSKÉ LETNÉ TÁBORY HRADILI RODIČIA

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Poslanec Národnej rady SR a podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Jozef Habánik odmieta návrh konzília odborníkov, podľa ktorého by boli detské letné tábory dostupné len pre deti, ktoré sa pred nástupom preukážu PCR testom, nie starším ako 72 hodín. Upozorňuje, že takéto opatrenie je ďalším polenom hodeným pod nohy pracujúcich rodičov. Tí by  totiž podľa návrhu museli tento test hradiť svojim deťom sami. V praxi to znamená ďalších 50 – 70 € navyše na dieťa k samotnej cene za pobyt v tábore.

Jozef Habánik uvádza: „Ak má ísť o protipandemické opatrenie, nech ho rodičom preplatí štát. Ak bola deťom opäť umožnená prezenčná forma vyučovania na školách a testovanie nie je povinné ani pre stredoškolákov, prečo by ním mali byť zaťažované práve deti, ktoré chcú ísť do letných táborov. Do táborov chodia najmä mladšie deti, napríklad deti 1. stupňa ZŠ, na ktoré sa ani doposiaľ nevzťahovala povinnosť testovania, a to ani antigénovými testami. Pre väčšinu rodičov znamenala pandémia zvýšené náklady a na mnohé rodiny mala negatívne ekonomické dopady. Živitelia rodín boli na pandemických OČR, čím prišli o časť príjmu, mnohí prišli o prácu úplne alebo sa prepadli cez sito nastavenej štátnej pomoci. Navrhované opatrenie sa ešte viac dotkne početnejších rodín, ktorým sa náklady na letné tábory neúmerne predražia.“

Jozef Habánik vyzýva ministra zdravotníctva, aby nehádzal zodpovednosť za nápady konzília odborníkov na rodičov, ale ak štát nastaví takéto požiadavky, tak nech ich aj zaplatí a rodičom nech prenechá už len samotné rozhodnutie, či svoje deti pošlú do letných táborov aj pod podmienkou testovania. A predovšetkým berme do úvahy, že pracujúci rodičia prázdniny nemajú. Napriek tomu chcú svojim deťom zabezpečiť pekné prázdniny plné zážitkov, a práve tak vnímajú úlohu letných táborov. Pretože pre nich chcú plnohodnotné aktivity po takmer ročnom online vzdelávaní. Po náročnom školskom roku si každé dieťa oddychové, športové a edukačné aktivity právom zaslúži.

- reklama -

Zdroj: Tlačové oddelenie strany SMER – SD

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás