fbpx
- Reklama -
NázoryJ. Bync odkryl, ako mal klamať prešovský župan a...

J. Bync odkryl, ako mal klamať prešovský župan a šéf KDH Majerský! Na také bývanie vraj nedokáže zarobiť ani s manželkou europoslankyňou

-

J. Bync odkryl, ako mal klamať prešovský župan a šéf KDH Majerský! Na také bývanie vraj nedokáže zarobiť ani s manželkou europoslankyňou

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Na FB profile Janko Bync sa objavili zaujímavé informácie po tom, ako nedávno zverejnil týždenník Plus7Dní Majerského bývanie, v ktorom sa predseda KDH vykresľuje, ako ”chudobný príbuzný”. Vyzerá to, že možno opak je pravdou a Majerský za 5 rokov vo funkcii sa dokázal dostať k státisícovým majetkom.

Janko Bync:

Pozor na hlavu pán Majerský, toto vám môže zlomiť väzy!

- reklama -

Utajovaná vila Prešovského župana Majerského, vyrástla na “trvalo trávnatých plochách” v lukratívnej oblasti priamo pod Tatrami.

Vážené dámy, vážení páni, milí priatelia,

o podozrivom, netransparentnom a korupčnom správaní predsedu Prešovského samospravného kraja a celoslovenskom predsedovi kresťanských demokratov Milanovi Majerskom, som už napísal na sociálnych sieťach viacero príspevkov, ale takýto morálny úpadok na ktorý som prišiel teraz, som naozaj nečakal. Pán Milan Majerský si robí dobrý deň zo svojích voličov, zo svojích stranických kolegov i z celého slovenského národa.

 Pred pár dňami, aby som bol presný 30.7.2022 zverejnil týždenník Plus 7 dni článok pod názvom “Pozor na hlavu, alebo s čím ma problém vo svojom byte pán Majerský.” Autor článku veľmi dojímavo opisuje, ako predseda Prešovskej vucky a celoslovenský predseda KDH skromne žije v jednoducho zariadenom štvorizbovom, panelákovom byte na sídlisku v Levoči, spolu so svojou druhou manželkou a dvomi dospelými deťmi z prvého manželstva. Spominaný byt kúpil pred ôsmimi rokmi a ešte dnes za neho spláca hypotéku. V časti, kde pán Majerský opisuje, ako ho opustila prvá žena a ako si v panelákovom byte s nízkymi stropmi obíja hlavu o zárubne a nízke priečky, som sa skoro rozplákal, tak mi ho chudáka prišlo ľúto. 

Keď nastúpoval v decembri v roku 2017 na úrad Prešovského samospravného kraja, ako jeho predseda, podľa majetkového priznania verejného funkcionára vlastnil iba spomínaný byt, zakúpený na hypotéku a osobné motorové vozidlo značky Škoda, na ktorý splácal leasing.

 V daňovom priznaní za rok 2019 už okrem bytu a autá uvádza, že sa stal stopercentným vlastníkom trvalého trávnatého porastu o výmere jedného hektára v katastri obce Mlynica. Nevedel som si vysvetliť, čo s trvalým trávnatým pozemkom chce prerastlý, kresťanský demokrat a prešovský župan robiť. Predstavoval som si, ako pán župán Majerský na obrovskom pozemku pod Tatrami pasie ovce, preto som sa tam išiel pozrieť. Predstavte si to obrovské prekvapenie, keď som namiesto oviec a trvalého trávnatého porastú našiel lukratívny stavebný pozemok o rozlohe jedného hektará, s obrovskou, honosnou rezidenciou. Vila ma zastávanú plochu 340 metrov štvorcových a pánovi županovi sa to asi málilo a po skúsenostiach z tlačeníce vo štvorizbovom byte, kde sa tlačili štyria ľudia si radšej nechal postaviť k víle aj ďalší záhradný dom o zastavanej ploche 90 metrov. Už hneď pri prvom pohľade na rozsiahlú rezidenciu, nádherné sadové úpravy, dve prekrásne úmelé jazera, ktoré lemujú prírodným kameňom vydlaždenú príjazdovú cestu k rezidencií je jasné, že pán župan na stavbe svojej vily nešetril. Na dome ešte nie je dokončená fasáda, ale je zrejme, že je tesne pred dokončením. Počas mojej návštevy bol na stavbe čulý ruch, robotníci dokončovali terénne úpravy a radi ma po dvore honosnej víly previedli. Z vonku, bolo vidieť, že interíéry obrovského domu sú už dokončené, zariadené a pripravené na nasťahovanie prominentného páru. 

 Pán Majerský si v tom štvorizbovom panelákovom byte, musel tu svoju hlavu poriadne obúchať, keď zabudol redaktorovi PLUS 7 dni spomenúť skoro dokončenú niekoľkomiliónovú rezidenciu pod Tatrami, s priamým výhľadom na tatranské štíty, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani arabsky šejk.

Aj keď je plat župana Prešovskej VUC na slovenské pomery celkom lukratívny a príjem pána župana za tých necelých päť rokov mohol byť podľa daňových priznaní okolo 3OO tisíc EUR, nechápem, ako sa môže zadlžený župan za jedno volebné obdobie stať ťažkým milionárom. Nerozumiem, ako sa môže trvalý travnatý porast pod Tatrami zmeniť na lukratívny stavebný pozemok s nádherným výhľadom na tatrtanské štíty v najlukratívnejšej štvrti Mlynice zvanej Smaragdy, kde sa meter štvorcový zeme podľa ponúk realitných kancelárií predáva od 130 až po 250 EUR za meter štvorcový. Nechápem, ani skutočnosť, aké šťastie musel mať pán predseda s ročným príjmom 60 až 65 tisíc EUR, že po roku vo funkcií župana sa mu podarilo prísť k tak lukratívnemu stavebnému pozemku, ktorý nazval “trvalý travnatý porast.” Ak zoberieme tu najlacnejšiu variantu, tak za pozemok musel pán župan zaplatiť viac ako milión EUR, k tomu hodnota domu spolu so záhradným domčekom o rozlohe viac, ako 420 metrov štvorcových, kde len sadové úpravy s jazierkom odhadujem na niekoľko stotisíc EUR.

Buď som sprostý, alebo naivný, ale nejde mi do hlavy, ako môže volený funkcionár, ktorý spláca hypotéku na byt, leasing na auto, za necelých päť rokov tak nehorázne zbohatnúť. Už vidím, ako bude pán župan svojím voličom rozprávať rozprávky a bájky, aké mal neuveriteľné šťastie pri kúpe pozemku, ako lacno kúpil “trvalý travnatý porast” za neuveriteľne nízku cenu. Ako na stavbu domu použil všetky úspory europoslankyne Miriam Lexmann, jeho druhej manželky a ako sa zadĺžil ďalším úverom, ale ani tak to nevychádza. Verím, že už mu to len tak neprejde a občania i jeho stranícky kolegovia mu za tu zlodejinu vystavia spravodlivý záverečný účet.

Som presvedčený, že už viem prečo boli na Prešovskej VUC, tak predražené zákazky, prečo boli vo verejných súťažiach preferované a zvýhodňované stále tie isté firmy. Už asi tuším, prečo bola vytunelovaná Energetická agentúra PSK a prečo peniaze z nej išli na účty firiem stranických kolegov. Už asi tuším, kde sú peniaze Prešovčanov z vytunelovanéj mestskej kasy.

 Ale aj tak, bol by som nesmierne rád, ak by sa pán Majerský postavil k tejto záležitosti ako chlap, aby už vytiahol hlavu z piesku a vysvetlil, ako na to všetko za necelých päť rokov našetril... 

 Vážený pán predseda PSK a predseda KDH pán Milan Majerský, ak máte v sebe ešte kúsok cti, tak vysvetlite prečo ste klamal svojím voličom i svojím straníckym kolegom a nepovedal pravdu, že vlastníte priamo pod Tatrami lukratívny stavebný pozemok, prečo ste ho nazval “ trvalý travnatý porast,” prečo ste zatajil vlastníctvo obrovskej rezidencie za niekoľko miliónov EUR a hlavne kde ste na to všetko nabral financie. A poprosím pravdu, tento národ sa už napočúval klamstiev až až.

Pre všetkých pätolízačov z KDH, ktorí chránia svojho vodcu tým, že chcú dôkazy, prikladám nižšie dôkazy a link na článok uverejnený v Plus 7 dni dňa 30.7.2022:

https://plus7dni.pluska.sk/domov/pozor-hlavu-cim-ma-problem-vlastnom-byte-majersky?itm_brand=plus7&itm_template=listing&itm_modul=articles-rubric-list&itm_position=25

Utajovaná, luxusná mega vila Prešovského župana a predsedu KDH Milana Majerskeho v lukratívnom prostredí Vysokých Tatier, s priamym výhľadom na tatranské štíty, ktorá záhadne vyrástla na “ trvalých trávnatých plochách.”


Dvor pána župana zdobia dva prekrásne umelé jazierka. To muselo stať státisíce…
Mega vila ukrojila z hektárového pozemku viac ako tretinu, jej zastavaná plocha je 336 m2. Na ďalších skoro sto metrov štvorcových je postavený záhradný domček. štvorcových Pán župan Majersky sa uz nehodlá v novom dome tlačiť.
Záhradné úpravy nemajú chybu.
Jedno z dvoch prírodných jazier, ktoré lemujú príjazdovú cestu k domu.
Pán župan Majersky pri výstavbe svojej megavily nešetril, žiadne betónové dlažby, všade iba prírodný kameň a drahé prírodne materiály.


O chvíľu je všetko hotové…
Už chyba iba dokončiť terénne úpravy a obložiť fasádu. Všetko je skoro hotové a pripravené, na nastavovanie prominentného paru.
Snímok z pozemkovej mapy.
List vlastníctva


Na internete sa našli aj zástancovia Milana Majerského. Ján Bync okamžite reagoval a podľa cien, ktoré takéto pozemky nehnuteľnosti stoja, dotyčného okamžite vyviedol z omylu:


Zdroj: FB Ján Bync, VV

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás