fbpx
NázoryIným za menšie prehrešky dávajú súdy tvrdé tresty: Bonzák,...

Iným za menšie prehrešky dávajú súdy tvrdé tresty: Bonzák, udavač, bájkar a tzv. kajúcnik Slobodník si ide po podmienku. Neuveríte za čo

-

Iným za menšie prehrešky dávajú súdy tvrdé tresty: Bonzák, udavač, bájkar a tzv. kajúcnik Slobodník si ide po podmienku. Neuveríte za čo

BRATISLAVA 28. júla (SITA) – Úrad špeciálnej prokuratúry navrhuje pre bývalého šéfa Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda Slobodníka v rámci dohody o vine a treste za tri korupčné skutky dvojročný trest väzenia podmienečne odložený na dobu troch rokov. Vyplynulo to zo štvrtkového verejného zasadnutia Najvyššieho súdu SR vo veci expolicajta Mariána Kučerku. Súd si totiž od orgánov činných v trestnom konaní vyžiadal podklady o trestných konaniach vedených voči svedkom, ktorí usvedčovali Kučerku, vrátane Slobodníka, bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa alebo Petra Petrova prezývaného Tiger. Kučerkov obhajca Martin Bezák označil návrh dohody so Slobodníkom za „doslova smiešny“.

Špecializovaný trestný súd by mal dohodu medzi prokurátorom a bývalým policajným funkcionárom schvaľovať 21. augusta. Dohoda sa týka troch skutkov. Ide konkrétne o prijatie úplatku v kauze Valčeky, v rámci ktorej bol vyšetrovaný príbuzný exministra Petra Žigu Štefan Ž., ďalej v kauze, v ktorej je obvinený poslanec parlamentu Martin B. a tiež v prípade Miroslava J.

Podľa informácii, ktoré na Najvyššom súde SR oboznámil predseda senátu Juraj Kliment bol Slobodník pôvodne obvinený v siedmych trestných kauzách. V niektorých bolo neskôr jeho stíhanie zastavené. Slobodník ako „kajúcnik“ trestnú činnosť priznáva a usvedčuje aj iné osoby.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

6 Komentáre

  1. Oni vsi drzia pri sebe, ale si neuvedomuju, ze ked sa dostane na tron JuDr Fico, moze urobit to iste?? Potom budu vyskakovat 3 metre do vzduchu,asi mu nepomoze ze sa dostal podvodom tam kde je.Asi bude sediet v inej kancelarii v Ilave, a vsetci.Drzim mu palce, aby sa mu to podarilo a zacal sudit.Teraz uz moze podla seba, nemusi dodrziavat zykon, ked oni nemusia.

  2. Bodaj by bolo viac takýchto bonzákov, kajúcnikov a udavačov. By sme sa podozvedali rôzne špinavosti na politikov, oligarchov a iných exponovaných, ktorí páchali trestnú činnosť.

  3. Fico ako zlocinec, už dávno mal byť v base, tento komunistický a rusofilny putinovsky papagáj, klamár, zlodej,zvrhlik , ktorý svoju ženu podvádza, chce silou mocou ísť do vlády, zabránime mu v tom, konečne Slováci, kedy sa vám otvoria oči.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás