fbpx
ZahraničnéiDNES.cz: Pre covid sa v ČR rušia mnohé ortopedické...

iDNES.cz: Pre covid sa v ČR rušia mnohé ortopedické operácie

-

iDNES.cz: Pre covid sa v ČR rušia mnohé ortopedické operácie

Praha 9. januára (TASR) – Po úspešnom absolvovaní štúdia skladajú doktori sľub, že budú pomáhať všetkým pacientom bez rozdielu. Napriek tomu teraz stoja lekári, a najmä ortopédi, rovnako ako pri minulých vlnách covidu pred neľahkými úlohami – rušia plánované operácie ľuďom, ktorí ich nevyhnutne potrebujú.


      Ako vyplýva z ankety spravodajského servera iDNES.cz, niektorí pacienti čakajú na zákrok aj dva roky. Čísla pozitívne testovaných občanov síce oproti minulým týždňom pozvoľna klesajú, vyhrané však ešte zďaleka nie je. 


      Na vine je nastupujúca mutácia covidu omikron, ktorá podľa českého ministra zdravotníctva Vlastimila Válka bude na vrchole na prelome januára a februára, analyzuje iDNES.cz.


      Medzi prvými oddeleniami, ktoré museli zatvoriť či výrazne obmedziť svoju činnosť, sú ortopédie. Obmedzenie ich výkonu sa výrazne premietlo aj do ich operačnej praxe. Na plánovaný zákrok čakajú na území celej ČR odhadom až stovky pacientov.


      Nepríjemnú skutočnosť potvrdzuje aj skúsený ortopéd z Nemocnice Pelhřimov Jiří Běhounek. Poidľa neho stav nie je vôbec dobrý. „Situácia je taká, že vo väčšine nemocníc, kde sú ortopedické oddelenia, musia obmedzovať starostlivosť. Predovšetkým z dôvodu, že mnohí lekári idú na covid jednotky, a po druhé preto, že pomerne výrazne sú obsadené lôžka intenzívnej starostlivosti,“ vysvetlil lekár pre iDNES.cz.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás