fbpx
- Reklama -
NázoryI. Melicher: Koalícia znásilnila parlament

I. Melicher: Koalícia znásilnila parlament

-

I. Melicher: Koalícia znásilnila parlament

Mladý sociálny demokrat Igor Melicher na svojom facebookovom profile napísal: Ak zradíš vlasť, čakaj, že na teba budú ľudia ukazovať prstom. To sa presne dnes deje 79 koaličným poslancom. Venoval sa tak situácii, ktorá nastalo po tom, čo poslanci koalície schválili kontroverznú dohodu s USA. 

Melicher to zdôvodňuje tým, že prijali zradcovskú zmluvu, ktorá k nám privedie cudziu armádu, odovzdá jej naše letiská, prístavy a vzdušný priestor. Zmluva podľa neho nezabráni, aby sa na naše územie nenavozili jadrové alebo iné nebezpečné zbrane, ktoré z nás spravia vojnový cieľ.

Okrem toho zahlasovali za zmluvu, ktorú väčšina národa nechcela. Urobili to dokonca tak, že nebola potrebná na jej schválenie ústavná väčšina, teda 90 hlasov. Vedeli, že by im inak neprešla. Teda obyčajnou väčšinou prijali zmluvu, ktorá bude mať dopad na minimálne dva ďalšie zvolené parlamenty. Zákonodarca v 90. rokoch správne predvídal, že za dôležitú medzinárodnú zmluvu musí hlasovať minimálne 90 poslancov, aby sa tak zabezpečil súhlas naprieč politickým spektrom. „Koalícia však v tejto voľbe tyransky znásilnila parlament,“ píše Melicher.

Znemožnili demokratickú diskusiu v pléne
- reklama -

Navyše znemožnili aj diskusiu v NR SR o tejto zmluvu, teda ani opozícia nemohla vzniesť svoje pripomienky. Pritom proti tejto dohode sa postavili 2/3 národa, celá opozícia, dokonca aj niektorí koaliční poslanci, osobnosti verejného života a tiež generálny prokurátor.

„Koaliční poslanci sa však teraz čudujú, prečo keď zradili vlasť, znásilnili demokraciu a parlament na nich teraz ľudia ukazujú prstom. Heger, SaS a mimoparlamentné Spolu dokonca hovoria o tom, že má zasadnúť bezpečnostná rada a záležitosťou sa zaoberať. Úplne absurdné. Takéto vyplakávanie koaličných poslancov a iných zradcovských politikov teraz nie je na mieste. Pozícia poslanca je verejná a zástupcu ľudu si demokraticky volia ľudia, ktorí ho môžu konfrontovať s jeho hlasovaním. A toto sa v tomto prípade deje,“ píše Melicher.  

Ale veď oni vskutku zradili Slovensko

Podľa neho sa nemajú čudovať, keď sa pri ich domovoch objavujú nápisy, že tam býva zradca. „Oni vlasť zradili, znásilnili Slovensko, demokraciu a parlament. Nikto na nich fyzicky neútočí, ani nebude. Ľudia na nich jednoducho len ukazujú prstom, pretože to si zradcovia oprávnene zaslúžia,“ píše na záver sociálny demokrat.

Autor článku: Ján Papuga. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás