fbpx
DomáceHoršie ako v škôlke: Sme rodina by podporilo júnové...

Horšie ako v škôlke: Sme rodina by podporilo júnové voľby, ak by ich chcela SaS alebo OĽANO

-

Horšie ako v škôlke: Sme rodina by podporilo júnové voľby, ak by ich chcela SaS alebo OĽANO

Bratislava 13. februára (TASR) – Ak by jeden z bývalých koaličných partnerov – OĽANO alebo SaS – zmenil názor na termín predčasných volieb a bol by za júnový termín, hnutie Sme rodina by návrh podporilo. Predseda parlamentu a hnutia Boris Kollár to uviedol v pondelok. OĽANO aj SaS diskusiu o novom termíne predčasných volieb nepripúšťajú, v stanoviskách pre TASR sa zhodli, že termín je už určený.

Kollár zdôraznil, že s júnovými voľbami by musel prísť jeden z bývalých koaličných partnerov. „Odmietam každý týždeň robiť v parlamente cirkus, že si opozícia vypýta 30 podpisov a bude dávať raz máj, raz apríl, raz jún bez nejakej podpory deväťdesiatky,“ zdôvodnil. Ako pripomenul, pre Sme rodina by boli ideálne júnové voľby. Väčšina v parlamente sa však našla až na septembrový termín.

Pre hnutie OĽANO je téma predčasných volieb uzavretá. Ako skonštatovalo, termín je už stanovený.
Strana SaS o termíne už nechce špekulovať. „Termín predčasných volieb je odhlasovaný. Viac týmto špekuláciám nevenujeme pozornosť a ani tým nebudeme otravovať občanov,“ uviedla v stanovisku.

Parlament rozhodol, že predčasné parlamentné voľby budú 30. septembra. Opozícia presadzovala skorší termín. Smer-SD by o ňom chcel hovoriť opäť, a to aj v súvislosti s témou darovania stíhačiek Mig-29 Ukrajine. Dočasne poverená vláda Eduarda Hegera (OĽANO) má totiž obmedzené kompetencie a podľa Smeru-SD nemá právo rozhodovať o zásadných vnútropolitických a zahraničnopolitických otázkach.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás