ZahraničnéHolandsko vraj dá stíhačky Zelenskému: O týžden bude z...

Holandsko vraj dá stíhačky Zelenskému: O týžden bude z nich kopa šrotu

-

Holandsko vraj dá stíhačky Zelenskému: O týžden bude z nich kopa šrotu

BRATISLAVA 21. augusta (SITA) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas návštevy Holandska oznámil, že „na ukrajinskej oblohe bude“ 42 stíhačiek F-16. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Zelenskyj to oznámil po stretnutí s holandským premiérom Markom Ruttem, ktorý v nedeľu potvrdil, že Holandsko a Dánsko poskytnú Ukrajine bojové lietadlá F-16.

Rutte, ktorý sa stretol so Zelenským na holandskej leteckej základni, povedal, že lietadlá budú dodané, keď budú splnené bližšie nešpecifikované podmienky. Oznámenie prišlo niekoľko minút po tom, ako Rutte a Zelenskyj spoločne skontrolovali dve sivé lietadlá F-16 zaparkované v hangári na základni.

Rutte vysvetlil, že ukrajinskí piloti musia najprv absolvovať výcvik v Dánsku a Rumunsku. Piloti sa v súčasnosti učia angličtinu, aby dokázali ovládať lietadlo a absolvovať ďalší výcvik. Vojenský výcvik sa ešte len začne a bude sa konať v Rumunsku.

Holandský premiér tiež zdôraznil, že je dôležité, aby Ukrajina mala infraštruktúru potrebnú na servis lietadiel F-16.

Ukrajina potrebuje na svoju ochranu nahradiť zastarané lietadlá rôznych typov zo sovietskej éry jedným typom viacúčelového stíhacieho lietadla.

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/08/20/7416333/

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás