fbpx
- Reklama -
DomáceHneď sa cítime bezpečnejšie: SIS vlani žiadala o použitie...

Hneď sa cítime bezpečnejšie: SIS vlani žiadala o použitie informačno-technických prostriedkov v 484 prípadoch

-

Hneď sa cítime bezpečnejšie: SIS vlani žiadala o použitie informačno-technických prostriedkov v 484 prípadoch

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 26. júna (TASR) – Slovenská informačná služba (SIS) vlani požiadala o použitie informačno-technických prostriedkov (ITP) v 484 prípadoch. Predstavuje to medziročný nárast o 60 žiadostí. Z toho súd neudelil súhlas ôsmim žiadostiam. Vyplýva to z neutajovanej verzie Správy o činnosti SIS za rok 2021.

K 8. marcu 2022 bolo vyhodnotených 198 prípadov použitia ITP. Zákonom uznaný účel a cieľ bol dosiahnutý pri všetkých z nich. „Na Špecializovaný trestný súd bola podaná iba jedna žiadosť o použitie ITP,“ podotkli v správe.

- reklama -

SIS priblížila, že všetky prípady použitia ITP v roku 2021 boli podložené potrebným súhlasom sudcu a v žiadnom prípade nedošlo k ich nezákonnému použitiu.

Vlani SIS tiež podala na Krajský súd v Bratislave 215 žiadostí o vydanie rozhodnutia vo veci poskytnutia predmetu telekomunikačného tajomstva. „Z toho Krajský súd v Bratislave vydal súhlas v 207 prípadoch, v ôsmich prípadoch žiadosť odmietol,“ dodali.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás