NázoryHlas vracia Korčokovi úder. Protivládne protesty a podpora od...

Hlas vracia Korčokovi úder. Protivládne protesty a podpora od satirických stránok či liberálnych médií nie sú kampaňou?

-

spot_img

Hlas vracia Korčokovi úder. Protivládne protesty a podpora od satirických stránok či liberálnych médií nie sú kampaňou?

Ak má Ivan Korčok problém s médiami, ktoré sú voči nemu kritické, mal by sa obrátiť na príslušné orgány, nie šíriť klamstvá o porušovaní zákona jeho protikandidátmi.

Náklady na protivládne protesty

Strana Hlas-SD, ktorá zodpovedá za kampaň svojho predsedu a prezidentského kandidáta Petra Pellegriniho, takto reaguje na Korčokovu kritiku Pellegriniho volebného časopisu, ktorý sa objavuje v slovenských schránkach.

Politický subjekt zároveň pre agentúru SITA uviedol, že prezidentský kandidát Korčok by takouto logikou mohol verejne čeliť otázkam, prečo na jeho transparentnom účte nie sú vykázané náklady na organizáciu protivládnych protestov, ktoré podľa strany cielili na jeho (Korčokovu) podporu.

Vlastné predvolebné noviny

Prípadne, prečo tam nie sú náklady na podporu od rôznych satirických stránok alebo liberálnych médií, ktoré Korčoka podľa Hlasu priamo propagujú, a tiež dehonestujú jeho protikandidáta. Hlas-SD zdôraznil, že Pellegrini sa takouto cestou nikdy nevydá.

„Vydávanie existujúcich značiek časopisov či novín nie je súčasťou volebnej kampane Petra Pellegriniho a nie je ním tým pádom ani financované. Peter Pellegrini pripravil v rámci kampane svoje vlastné predvolebné noviny Pokoj pre Slovensko, ku ktorým sa verejne hlási a ktoré budú k dispozícii ľuďom na Slovensku,“ píše sa ďalej v stanovisku strany.

Ivan Korčok poukazoval, že v schránkach na Slovensku sa objavuje už druhé číslo volebného časopisu Petra Pellegriniho, kritizoval, že v predmetnom časopise, tak ako aj v jeho prvom vydaní, absentuje povinné označenie politickej reklamy, a to i napriek tomu, že je to podľa jeho názoru očividne organizovaná a cielená Pellegriniho kampaň, ktorej hodnotu Korčok odhaduje na viac než 100-tisíc eur. „Favorit prezidentských volieb tak opäť obchádza transparentný účet a klame občanov Slovenska, keď porušuje zákon,“ myslí si občiansky kandidát Korčok. Pred niekoľkými dňami v súvislosti s prvým vydaním časopisu podal podnet na Ministerstvo vnútra.

Autor: Katarína Lörincová

Zdroj: SITA

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás