fbpx
- Reklama -
DomáceHegerovi sa opäť zobednieva: Vzdelanie a zdravotníctvo su pre...

Hegerovi sa opäť zobednieva: Vzdelanie a zdravotníctvo su pre mňa najvyššie priority

-

Hegerovi sa opäť zobednieva: Vzdelanie a zdravotníctvo su pre mňa najvyššie priority

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 30. júna (TASR) – Učitelia sú kategória zamestnancov, ktorá potrebuje výrazne pomôcť. Uviedol to vo štvrtok predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) po tom, ako odovzdal piatakom koncoročné vysvedčenia v Základnej škole Pavla Marcelyho v Bratislave. Zdôraznil, že vzdelávanie a zdravotníctvo majú pre neho najvyššiu prioritu.

- reklama -

Dôležitosť premiér kladie na školstvo, podľa jeho slov o tom svedčia aj kroky vlády. Poukázal aj na plán obnovy, z ktorého má do školstva smerovať množstvo financií nielen do infraštrukúry, ale aj do kvality v školstve. „Veľmi intenzívne rokujeme so zástupcami učiteľov, čiže odborármi,“ uviedol na margo učiteľov, ktorí požadujú vyššie platy.

Premiér povedal, že vo štvrtok telefonoval s predsedom školských odborárov Pavlom Ondekom a dohodli si ďalšie rokovanie. „Stretnutia budú pokračovať počas leta, aby sme od jesene mohli priniesť odpoveď, ktorá pomôže učiteľom nielen zotrvať v tejto profesii, ale sa aj rozvíjať,“ dodal.

Premiér je rád, že sa končí školský rok bez pandemických opatrení. Žiakom pogratuloval k výsledkom vzdelávania, zaspomínal si okrem iného aj na školské roky z jeho mladosti. „Vyzdvihli sme spoločne, že chodenie do školy nie je o známkach, ale je o vzdelávaní a o vedomostiach, o tom, aby sa naučili čo najviac dobrých vecí pre život,“ povedal. Toto sa podľa neho darí a bude to v najbližších mesiacoch cieľom práce štátu. „Finišuje sa reforma osnov vzdelávania, počas leta nás čakajú intenzívne rokovania so zástupcami učiteľov, pedagógov, ale aj nepedagogických zamestnancov, aby sme dohodli lepšie podmienky ohodnotenia týchto ľudí,“ uviedol premiér.

Ako dodal, uvedomuje si, že každá úspešná krajina stojí na vzdelaných ľuďoch. „Všetci si prajeme, aby nový rok bol bez obmedzení,“ povedal s tým, že žiakom praje pokojné prázdniny.

Vo štvrtok sa končí školské vyučovanie pre 490.618 žiakov základných a 214.664 študentov stredných škôl. Po prvý raz sa svojím koncoročným hodnotením bude môcť pochváliť aj 58.173 prváčikov. Od piatka 1. júla sa pre školákov začínajú letné prázdniny, do lavíc sa žiaci opäť vrátia 5. septembra

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 COMMENTS

  1. Mali sme tu uz roznych politikov “generatorov”. Heger je ale spicka ako generator otrepanych fraz. Bezkonkurencne.

  2. ten ohutanec keď bude stáť pred kominármi,tak bude tvrdiť,že rozvoj kominárstva je pre neho najvyššou prioritou.katastrofa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás